Darko Milanič je ob koncu tekme poskušal celo s štirimi napadalci, vendar neuspešno. Foto: MMC RTV SLO
Tomo Šokota
Tomo Šokota je spomladi zabil že pet zadetkov. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Damir Pekić
Damir Pekić je bil dvakratni strelec Domžal. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Primož Gliha
Trener Kopra Primož Gliha s svojimi varovanci še drugič zapored ni uspel zmagati na domačem stadionu. Foto: MMC RTV SLO
Nikola Tolimir
Nikola Tolimir je v 13. minuti v Ajdovščini povedel Rudar v vodstvo z 1:0. Foto: MMC RTV SLO
Zadetki iz Ajdovščine, Domžal, Celja in Kopra
Nafta zmagala v Ljudskem vrtu

Edini zadetek je v 22. minuti dosegel Nikola Oluić. Veliko napako v kazenskem prostoru je storil Aleksander Rajčević, ki je izgubil žogo, Vedran Vinko je žogo podal do Oluića, ta pa je s približno petih metrov zatresel prazno mrežo.
Mariborčani, ki so se jim Domžale z zmago nad Triglavom s 3:1 približale le na pet točk zaostanka, so imeli znova težave z učinkovitostjo. Na spolzkem terenu in v deževnem vremenu so sicer imeli pobudo, a žoge niso uspeli spraviti v mrežo Lendavčanov. Ti so se ob zadetku praktično prvič znašli pred vrati.
V drugem polčasu je domači trener Darko Milanič okrepil napad z Etienom Velikonjo in Gabrielom Da Silvo. Maribor je spet napadal, vendar je Aleš Ajlec z obrambami v obup spravljal domače napadalce. S tribun je bilo večkrat slišati žvižge. V 87. minuti je prosti strel s 25 metrov sprožil Marcos Tavares, Ajlec pa je z odličnim posredovanjem žogo odbil v kot. Po izvajanju kota je imel priložnost še Nejc Potokar z glavo, tudi takrat pa žoga ni našla poti v mrežo.
Nova zmaga Olimpije
V dvoboju spomladi do tega kroga neporaženih moštev je Olimpija v Celju slavila s 3:1. Ljubljančani so bili posebej v drugem polčasu izrazito boljši tekmec. V prvem delu sta obe ekipi pokazali precej previdno igro brez priložnosti. Na začetku nadaljevanja je moral zaradi poškodbe iz igre Dalibor Radujko, Olimpija pa je takoj zatem povedla. Anej Lovrečič se je odločil za strel od daleč in premagal nemočnega Amela Mujčinovića. V 57. minuti je celjski vratar v kazenskem prostoru napravil prekršek nad Enesom Rujovićem, z bele točke pa je na 2:0 povišal Tomo Šokota. V sodnikovem podaljšku je Roman Bezjak znižal na 1:2, zmago gostov pa je potrdil Šokota po protinapadu Rujovića.

Domžale le še pet točk za Mariborom
Tudi Triglav je doživel prvi spomladanski poraz, prav tako z 1:3 je klonil v Domžalah. Gostitelji so vse tri zadetke dosegli v zadnjih 10 minutah prvega polčasa. Damir Pekić je najprej zadel z glavo, nato pa še s prostega strela z 20 metrov nekoliko z leve strani. Dejan Burgar je s 25 metrov znižal, še pred odmorom pa je iz bližine na 3:1 povišal Ivan Knezović. V drugem polčasu se kljub nekaj priložnostim na obeh straneh izid ni spremenil. V 89. minuti je Uroš Smolej v kazenskem prostoru podrl Jerneja Smukavca in si zato prislužil rdeč karton, a je Miha Gracar ubranil 11-metrovko Tadeju Apatiču.
Delitev točk na primorskem derbiju
Primorski derbi med Luko Koprom in Hit Gorico se je po všečni predstavi končal s pravično delitvijo točk (2:2). Po priložnosti Milana Osterca (12.) in Danijela Marčete (18.) je v 23. minuti Konstanin Vasiljev na levi strani lepo našel Marčeto, ki je z natančnim diagonalnim strelom s 16 metrov premagal Anžeta Rupnika in povedel Koper v vodstvo z 1:0. V 41. minuti je z 12 metrov izenačil Vito Plut. Na začetku drugega polčasa Goran Galešić (53.), Vicente (57.) in Alen Jogan (64.) iz lepih priložnosti niso znali ukaniti razpoloženega domačega vratarja Ermina Hasića. Kazen je prišla v 65. minuti, ko se je v gneči najbolje znašel rezervist Dejan Marijanović. V 77. minuti so se drugega zadetka vendarle veselili tudi Novogoričani, zadel je Brazilec Vicente.
Pevnik začel z visoko zmago
Rudar je kar s 6:0 slavil v Ajdovščini. Velenjčani so po slovesu Bojana Prašnikarja prvič zaigrali pod vodstvom Roberta Pevnika in Primorju že v prvem polčasu nasuli štiri gole. V 13. minuti je po kotu Aleš Jeseničnik žogo vrnil pred vrata, tam pa jo je v mrežo potisnil Nikola Tolimir. Na 2:0 je iz bližine povišal Elvis Bratanović. Damjan Trifković in Rajko Rotman sta postavila izid polčasa, nato je še enkrat zadel Trifković, zadnji zadetek pa je v 70. minuti zabil Fabijan Cipot, ko so Ajdovci na igrišču imeli igralca manj. Poškodoval se je namreč Saša Božičič, trener pa je že prej opravil vse tri menjave.