Agim Ibraimi je dvakrat zadel v prvem polčasu. Foto: Aleš Fevžer
Dejan Žigon je dosegel 11. zadetek v letošnji sezoni. Foto: Aleš Fevžer
Dragan Čadikovski se je takole veselil, ko je popeljal Domžale v vodstvo. Foto: Aleš Fevžer
Gregor Bajde je prednost petouvrščenih Celjanov pred šestimi Velenjčani povišal na 10 točk. Foto: Aleš Fevžer
Bajde mož odločitve v Velenju
Bloudek zadel za remi Aluminija v Domžalah
Mariborčani napolnili mrežo Prekmurcev
Gorica in Olimpija brez zmagovalca

1:1 je bil izid tudi na tekmi Domžale - Aluminij, Celje pa je z 0:1 zmagalo v Velenju. V nedeljo se bo Triglav pomeril z Luko Koper.
Dva zadetka in podaja Ibraimija
Vijoličasti so se po dveh zaporednih porazih vrnili na zmagovite tirnice. V prvem polčasu je dvakrat zadel Agim Ibraimi, ki je na zadnjih dveh tekmah moral počivati zaradi rdečega kartona proti Gorici.

Maribor je povedel v 6. minuti po hitri akciji. Podal je Martin Milec, Ibraimi pa je v dolgem samostojnem prodoru prišel do položaja za udarec in natančno meril mimo vratarja Filipa Drakovića. V 22. minuti je Makedonec na 2:0 povišal s strelom zunaj kazenskega prostora. Dve minuti pozneje je zadel še prečko. V 42. minuti je moral zaradi poškodbe iz igre Nusmir Fajić, zamenjal ga je Robert Berić, ki je v zadnji minuti z glavo po podaji Ibraimija postavil tudi končni izid. Predtem je v polno meril še Goran Cvijanović, podal mu je Milec.
Nikezić odgovoril Žigonu
V Novi Gorici so bili v uvodu malce konkretnejši in nevarnejši gostitelji, ki so v 28. minuti tudi povedli. Po prekršku Bobana Jovića nad Dejanom Žigonom je slednji sprožil prosti strel z roba kazenskega prostora in s pravim evrogolom zadel levi zgornji kot Olimpijinih vrat. Le dve minuti pozneje je na drugi strani prosti strel s 25 metrov izvrstno izvedel Damjan Trifković, a se je izkazal Vasja Simčič, ki je s konicami prstov žogo odbil v kot.

V 38. minuti so Ljubljančani izenačili. Po prodoru Jovića v kazenski prostor je z roko igral Jean Bindzi Mbida, 11-metrovko pa je zanesljivo izvedel najboljši strelec prvenstva Nikola Nikezić.
Simčič preprečil veselje Šporarju
V drugem polčasu se je igra razživela v zadnjih 15 minutah. V 75. minuti je Jović žogo odbil le malce čez prečko lastnih vrat. V 78. minuti je bil Đorđe Ivelja v ugodnem položaju za strel na robu kazenskega prostora, a se je odločil raje za podajo, tako da se iz te Olimpijine akcije ni izcimilo nič. V 85. minuti sta obe ekipi prišli do novih strelov, pri domačih je poskusil Boštjan Frelih, pri gostih pa z roba kazenskega prostora Andraž Šporar, a je ostalo pri 1:1, čeprav se je moral pri strelu slednjega Simčič znova zelo izkazati.

Aluminij izenačil v 89. minuti
Domžalčani so bili proti Aluminiju na začetku tekme boljši tekmec in si nanizali kar nekaj (pol)priložnosti. V 26. minuti so boljšo igro kronali tudi z vodilnim zadetkom. Sandro Bloudek je 18 metrov od vrat igral z roko, s prostega strela nekoliko z leve strani pa je odlično streljal Dragan Čadikovski in zadel zgornji desni kot nemočnega Tomaža Murka.

V drugem polčasu je prvi zagrozil Bloudek v 57. minuti, ko se je odločil za strel z razdalje, Nejc Vidmar pa je dobro posredoval. V 78. minuti se je po strelu Čadikovskega z glavo izkazal Murko, ki je moral posredovati tudi štiri minute pozneje, ko je prav tako z glavo sprožil Zeni Husmani. V 89. minuti pa je sledil šok za gostitelje, ko je bil Bloudek najvišji po prostem strelu Tadeja Žagarja in nogometašem iz Kidričevega prinesel veliko točko v boju za obstanek.
Bajde odločil v Velenju
V Velenju je bil edini strelec Gregor Bajde že v 6. minuti. Lepo je stekel v prazen prostor, sprejel žogo po globinski podaji Benjamina Verbiča, prišel pred Alena Pašagića in ga premagal s strelom po tleh premagal. Za nekaj dobre volje na tribunah je po dobre pol ure igre poskrbel sistem za zalivanje zelenice, ki se je nenadoma vklopil in za nekaj trenutkov prekinil srečanje. Velenjčani so več želje po izenačenju pokazali v uvodu drugega polčasa, a jim Celjani niso dovolili nevarnejših poskusov. Rudar je lepo priložnost za izenačenje zapravil tik pred koncem tekme, ko je neoviran do strela z dobrih desetih metrov prišel Leon Črnčič, toda žogo je poslal mimo vrat.
30. krog:
GORICA - OLIMPIJA 1:1 (1:1)
700; Žigon 28.; Nikezić 38./11-m
Gorica: Simčič, Vetrih ( 79./Kadrija ), Širok, Šturm, Žigon, Mbida, Praprotnik ( 71./Frelih), Mevlja ( 46./Živec), Gregorič, Ndiaye , Jogan.
Olimpija: Džafić, Jović, Zarifović, Vicente ( 61./Šporar), Trifković, Fink ( 46./Salkić), Nikezić , Ivelja, Delamea Mlinar, Omladič, Lovrečič ( 68./Gerić).
Sodnik: Damir Skomina (Koper)

DOMŽALE - ALUMINIJ 1:1 (1:0)
400; Čadikovski 25.; Bloudek 89.

Domžale:
Vidmar, Čadikovski ( 86./Knezović), G. Vuk, Kovjenić, Halilović, Ihbeisheh ( 76./S. Vuk), Dobrovoljc, Šimunović ( 55./Balkovec), Janža, Husmani, Kous .

Aluminij: Murko, Hodžurda, Topolovec, Kurež, Žagar Knez, Drevenšek , Bingo, Jovanović, Lonzarić ( 46./Zajc ), Bloudek, Črnic ( 63./Petek).
Sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj)

RUDAR - CELJE 0:1 (0:1)
400; Bajde 6.

Rudar:
Pašagić, Bubalović, Jeseničnik ( 38./Podlogar), Stakić, Firer , Črnčič , Rotman ( 75./Bratanović), Jahić ( 82./ Stjepanović), Klinar , Radujko, Eterović.

Celje: Kotnik, Krajcer, Verbič, Bajde ( 90./Ristovski), Bajić ( 67./Žurej), Gobec, Plesec ( 55./Srdić), Medved , Gaber, Tomažič Šeruga, Zajc.

Sodnik: Roman Glažar (Hajdina)

MARIBOR - MURA 4:0 (2:0)
2.500; Ibraimi 6., 22., Cvijanović 52., Berić 90.

Maribor:
Handanović, Viler, Arghus, Mevlja, Milec, Mezga ( 75./Stojanović), Cvijanović ( 81./Mertelj), Filipović , Ibraimi, Fajić ( 42./Berić), Tavares.

Mura 05: Draković, Majer, Rep , Vaš ( 69./Vinko ), Travner, Šimić , Ploj, Kurbus, Sačer, Maruško, Mlinarić ( 57./Barbič ).

Sodnik: Matej Jug (Tolmin)

Nedelja ob 16.30:
TRIGLAV - LUKA KOPER

MARIBOR 30 21 4 5 67:26 67 OLIMPIJA 30 17 6 7 61:30 57 DOMŽALE 30 14 7 9 35:29 49 LUKA KOPER 29 12 10 7 40:32 46 CELJE 30 11 11 8 29:25 44 RUDAR 30 9 7 14 31:45 34 TRIGLAV 29 8 8 13 30:41 32 GORICA 30 7 9 14 35:51 30 ALUMINIJ 30 7 7 16 28:51 28 MURA 05 30 6 5 19 34:61 23