Kapetan Marcos Tavares je bil edini strelec v Ljudskem vrtu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Ivica Guberac je odločil srečanje v Domžalah. Foto: MMC RTV SLO
Gorica
Novogoričani naj bi s prodajo Vita Pluta vsaj malo popravili finančno stanje. Foto: Ervin Čurlič
Zadetki s sobotnih tekem Prve lige

Edini zadetek na tekmi je z enajstmetrovke dosegel Marcos Tavares v 86. minuti. Prekršek za najstrožjo kazen je po mnenju sodnika Vojka Goričana zakrivil Jalen Pokorn ob posredovanju nad Željkom Filipovićem.

Trener vijoličastih Darko Milanič je tekmo odigral z "drugo postavo", saj sta bila v primerjavi s srečanjem z Dudelangeem v udarni enajsterici le Jasmin Handanović in Aleksander Rajčević.

Guberac zadel že v drugi minuti
Luka Koper se je z drugo zaporedno zmago v štirih dneh povzpela na drugo mesto prvenstvene lestvice. Tokrat so Koprčani z 1:0 slavili v Domžalah. Edini zadetek je padel že v drugi minuti tekme. Matej Pučko je na desni strani kazenskega prostora podal nazaj do Ivice Guberca, ki je z okoli 20 metrov zadel desni zgornji kot Nejca Vidmarja. Domžale so bile najbližje izenačenju tik pred koncem, ko je Matej Mavrič-Rožič z golove črte izbil žogo po strelu Jerneja Papeža.

Celjani s točko iz Nove Gorice
Gorica in Celje sta se v prvi tekmi dne razšla brez zmagovalca (1:1). Boljši Celjani so povedli v 30. minuti, ko je Tuomas Kolsi globinsko podal v sredino kazenskega prostora, kjer je Gregor Bajde iz težkega položaja žogo zabil pod prečko. Domači so vse do 70. minute neuspešno napadali za izenačenje. Takrat pa je Matija Širok z desne strani poslal žogo na drugo vratnico, kjer je bil najvišji Welle Ndiaye in zadel z glavo. Gostje so bili bliže zmagi, saj je ob koncu veselje Romanu Bezjaku oziroma Mariu Močiću preprečil okvir vrat.

Kurež Aluminijev junak v Velenju; Đuričić odstopil
Aluminij je dočakal prvo zmago v sezoni. V Velenju je premagal Rudarja z 2:1. Oba zadetka je prispeval Robert Kurež. Najprej je v 29. minuti izkoristil podajo Marka Kmetca za sploh prvi zadetek Aluminija v sezoni, nato pa je v 62. dosegel še zmagoviti gol, ko je "iz mrtvega kota" izkoristil veliko napako domače obrambe. Predtem je za Rudar po podaji s kota izenačil Christian Bubalović. Po tekmi je nepreklicno odstopil domači trener Milan Đuričić.

V edini nedeljski tekmi se bosta pomerili Mura 05 in Olimpija.