Mariborčani so v tekmo krenili s precej spremenjeno zasedbo v primerjavi s četrtkovim dvobojem proti Vojvodini v kvalifikacijah za Konferenčno ligo (2:1). Nogometaši Mure so zadeli že v 5. minuti in na semaforju se je izpisal izid 0:1. Predložek Sandija Nuhanovića z leve strani je v gol z glavo pretvoril Borna Proleta.

Vijoličasti niso imeli pravih priložnosti vse do 21. minute, ko je z roba kazenskega prostora Arnel Jakupović s sijajnim strelom snel pajčevino iz Murinih vrat in izenačil.

17-letni Poljak Karol Krzysztof Borys, ki je v Maribor posojen iz Westerloja iz Belgije, je prvič igral v začetni enajsterici vijoličastih. Foto: www.alesfevzer.com

V drugi polčas so bolje krenili Mariborčani, ki so kazali nekaj več želje po drugem zadetku. Hilal Soudani je prvi streljal nenatančno, nekaj minut zatem pa je bil ob strelu Marka Božića na pravem mestu vratar Florijan Raduha.

Po slabi uri igre si je po dolgem času pripravila priložnost tudi Mura, strel Matica Maruška je švignil mimo gola.

V 67. minuti pa so Štajerci zadeli za vodstvo z 2:1. Zelo nevaren predložek je z desne strani pred vrata poslal Jakupović, tam se je sicer smukal Soudani, a se žoge ni dotaknil nihče, tako so še drugi gol na tekmi pripisali avstrijskemu nogometašu.

V sodnikovem dodatku je imel dve priložnosti za potrditev zmage rezervist Josip Iličić, a se izid ni več spremenil. Pri prvi se je izkazal Raduha, v drugo pa je bil "Jojo" premalo natančen.

Kapetan Martin Milec, ki je počival zaradi poškodbe, je pred srečanjem iz rok direktorja kluba Bojana Bana prejel priznanje za odigranih 300 tekem v majici Maribora. Mejnik je dosegel v četrtek proti Vojvodini. Foto: www.alesfevzer.com

Celje od 2:0 prek 2:2 do 4:2

Celjani so proti Radomljanom povedli v 14. minuti iz prve resnejše priložnosti. Mario Kvesić je z lepo podajo v kazenskem prostoru našel Ivana Brnića (ki se ga še dobro spomnimo iz Maribora), ta pa je premagal vratarja Jakoba Kobala.

Gostitelji so prednost povišali v 38. minuti, ko je akcijo znova začel Kvesić in z dolgo žogo v ogenj poslal Aljošo Matka. Ta se je spretno izognil prepovedanemu položaju, izigral celotno obrambo Radomelj in zatresel prazno mrežo.

V drugem polčasu so gostje izenačili. V 54. minuti je Moses Barnabas s podajo v globino zaposlil Stjepana Davidovića, Aljaž Krefl, ki ga je lovil, pa je v sprintu padel in se prijel za zadnjo stegensko mišico. Davidović je tako sam stekel pred vratarja Celja Lovra Štubljarja, ki je prvi strel ubranil, žoga pa se je od strelca odbila v mrežo.

11 minut pozneje je rezervist Niko Gajzler s konico čevlja zaključil akcijo Radomelj po levi strani za 2:2.

V končnici so si varovanci Alberta Riere le zagotovili vse tri točke. Po predložku Luke Bobičanca je v 76. minuti z glavo najprej zadel Damjan Vuklišević, v 93. minuti pa je končni izid postavil Armandas Kučys, ki je po predložku Rolanda Aaronsa spretno podstavil nogo.

Zadetki s tekme Celje – Kalcer Radomlje in Maribor – Mura

Olimpija prvič brez zmage

Vodilna Olimpija na sedmi tekmi v sezoni v vseh tekmovanjih prvič ni zmagala, zadnjeuvrščene Domžale so osvojile prvo točko. Ljubljančani so sicer imeli precej več strelov in precej več časa žogo v posesti.

V 18. minuti je iz bližine mrežo sicer zatresel napadalec zeleno-belih Ivan Durdov, vendar zadetek ni obveljal zaradi prepovedanega položaja. Domača zasedba v prvem polčasu ni niti enkrat ogrozila Matevža Vidovška.

Na začetku drugega polčasa so v igro hitro vstopili David Sualehe, Marcel Ratnik in Dino Kojić ter nato še Reda Boultam, a posebej nevarne akcije gostom ni uspelo izvesti. Še najlepšo priložnost je imel Justas Lasickas, ki je za malo zgrešil cilj z desne strani. V 88. minuti se je po lepi podaji Sualeheja nespretno pred vrati odzval Pedro Lucas.

Za Domžale je rezervist Mario Krstovski poskusil iz bližine, izkazal se je Vidovšek.