Vijoličastim je točko priigral branilec Aleksander Rajčević. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Maribor
Derbi z Olimpijo je očitno vijoličastim pobral precej moči. Foto: MMC RTV SLO
Boban Jović
Boban Jović je bil drugič zapored Olimpijin junak. V Mariboru je priboril remi, tokrat je zadel za zmago. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Brez zadetkov v Novi Gorici
Mariboru le točka

Domači so pred okoli 1.400 navijači povedli že v 9. minuti, ko je po podaji Zorana Lesjaka s kota zmedo v gostujočem kazenskem prostoru izkoristil Saša Levačič in poslal žogo pod prečko. Gostje so jalovo napadali vse do 83. minute, ko je Mitja Viler z globinsko podajo za hrbet Naftine obrambe našel Aleksandra Rajčevića, ki je nato le spravil žogo mimo Nemanje Jozića.

Mariborčani, ki so imeli terensko premoč (posest žoge - 61:39), so imeli v 87. minuti priložnost za zmago, a je Jozić ubranil močan strel Etiena Velikonje z roba kazenskega prostora. Malo pozneje je Matej Radan s parado preprečil zadetek domačih po prostem strelu Agima Ibraimija. Lendavčani so srečanje končali z deseterico, saj si je Lesjak v sodnikovem podaljšku ekspresno prislužil dva rumena kartona.

Olimpija niz podaljšala na 15 tekem
Olimpija je s 3:1 premagala CM Celje, s čimer je niz neporaženosti podaljšala na 15 tekem. Celjani so v 58. minuti zaradi drugega rumenega kartona ostali brez Klemna Medveda, kljub temu pa 10 minut pozneje povedli, potem ko je po samostojnem prodoru zadel Ivan Firer. Olimpiji je hitro uspelo izenačiti. Saša Bakarić je zaradi igranja z roko prejel rdeči karton, hkrati je bila dosojena še enajstmetrovka. Amel Mujčinović je ubranil poskus Aneja Lovrečiča, a se je žoga odbila do Enesa Rujovića, ki jo je poslal v mrežo. Prednost dveh igralcev več je Olimpija unovčila v 77. minuti, ko je Boban Jović zadel z roba kazenskega prostora. Zmago domačih je v 93. minuti s strelom z okoli 20 metrov potrdil Nik Omladič.

Primorje se ne predaja
Ajdovsko Primorje se kljub vsem finančnim težavam in dejstvu, da se bodo težko izognili izpadu iz prve lige, ne predaja. Tokrat je z 1:0 premagalo Rudar. In to v gosteh! Domači so imeli sicer vseskozi terensko premoč, a mreže Domna Božjaka niso uspeli zatresti. Povrhu vsega so v 71. minuti ostali še brez Boštjana Jelečevića, ki je dobil drugi rumeni karton. Odločitev je nato padla v 83. minuti, ko je Saša Aleksander Živec v kazenskem prostoru lepo izigral Fabjana Cipota, nato pa s strelom v levi spodnji kot matiral še Bobana Savića.

Srečanje med Hitom Gorico in Luko Koprom se je končalo brez zadetkov. Večjih priložnosti si moštvi nista priigrali.