Agim Ibraimi, ki je pred kratkim podaljšal sodelovanje z vijoličastimi, je k visoki zmagi prispeval dva zadetka, enega mu je stranski sodnik razveljavil zaradi domnevnega prepovedanega položaja. Foto: www.alesfevzer.com
Vijoličasti za konec s petico

Vijoličasti so štiri zadetke dosegli v prvem polčasu, v katerem so bili za razred boljši nasprotnik od gostiteljev, za nameček je bil še en zadetek zaradi domnevnega prepovedanega položaja razveljavljen.

Naslov jesenskega prvaka je osvojila Olimpija, ki pa je v zadnjih krogih precej popustila in največjemu tekmecu iz Ljudskega vrta dopustila, da se ji je pred nadaljevanjem prvenstva spomladi približal na vsega tri točke zaostanka.

Bajde zadel za vodstvo
Mariborčani so do 16. minute izvedli nekaj nevarnih napadov, a si prave priložnosti niso pripravili. Glavno vlogo v njihovih napadih je na desni strani igral Petar Stojanović, ki je imel tudi veliko zaslug za vodstvo svoje ekipe. Po njegovem prodoru in podaji je namreč Antonio Pavić žogo preusmeril v vratnico, od katere se je odbila do osamljenega Gregorja Bajdeta, mariborskemu napadalcu pa je ni bilo težko potisniti v mrežo.

Ibraimi v središču pozornosti
Po prvem golu je na glavno sceno stopil Agim Ibraimi. Njegov poskus z roba kazenskega prostora je v 26. minuti vratar Kristijan Kahlina ubranil, nato je makedonskemu reprezentantu ponagajal sodnik Dejan Balažič in mu zaradi nedovoljenega položaja razveljavil gol, v 31. minuti pa se je nogometaš albanskega rodu vendarle vpisal med strelce, izkoristil je hudo napako Kahline - ta mu je žogo dobesedno podaril - in ga z močnim strelom tudi premagal.

Sallallich zadel za 3:0
Tretji zadetek je dosegel Sintayehu Sallalich, ki je izkoristil lepo podajo Željka Filipovića v prazen prostor, prišel sam pred vratarja, ga preigral in poslal žogo v mrežo. To pa še bilo vse v prvem delu, najboljša moža na igrišču Stojanović in Ibraimi sta v 43. minuti združila moči, podajo prvega je drugi spremenil v vodstvo s 4:0.

Mendy poskrbel za 'petardo'
V drugem delu so gosti ohranili pobudo, toda intenziteta njihovih napadov se je nekoliko znižala. Kljub temu pa so si pripravili še nekaj priložnosti, predvsem Sallalich je krivec, da Maribor prednosti ni povišal že pred sodniškim podaljškom, lepo priložnost je zamudil tudi Stojanović. Kljub temu pa so gosti v svojem zadnjem napadu vendarle dosegli še peti gol, strelec je bil Jean-Philippe Mendy.