Konec avgusta, v 7. krogu, je Celje doma odpravilo Radomlje z 2:0. V 26. minuti je zadel Ivan Božić, končni izid v 76. minuti pa je postavil Tjaš Begić. Foto: www.alesfevzer.com

Celjani, ki so pogrešali kaznovanega Tamarja Svetlina, in Radomljani so odprli zadnjo tretjino prvenstva. Soseda v spodnjem delu lestvice sta odigrala dokaj previdno tekmo, ki se je malce razživela šele v končnici, ko so domači med drugim zadeli prečko. Celje ostaja osmo, Radomlje pa sedme.

Prvi polčas v Celju ni postregel s posebej vznemirljivo predstavo, domači, ki so sicer imeli žogo skoraj 60-odstotno v posesti, so le enkrat streljali, gostje pa šestkrat. Od tega je bilo še najnevarneje v 20. minuti, ko je od daleč poskusil Tomislav Mrkonjić, Matjaž Rozman pa ni imel težav z branjenjem, ter v 25. minuti, ko je Žan Zaletel v zadnjem trenutku prestregel žogo pred Andrejem Pogačarjem.

Uvod drugega dela prav tako ni prinesel nevarnosti za ena ali druga vrata, trenerja sta z menjavami poskušala narediti razliko, a se to ni zgodilo. V napadu sta bili obe ekipi precej brezzobi, enega redkih poskusov, streljal je Tjaš Begić v 75. minuti, je gostujoča obramba blokirala. V 80. minuti pa so nase znova opozorili Radomljani, ko je bil z roba kazenskega prostora le malce premalo natančen Gedeon Guzina.

V 82. minuti je pri domačih Ester Sokler streljal z glavo iz bližine, Emil Velić pa je žogo zadržal tik pred golovo črto. Blizu zadetku je bil nato tudi Begić na začetku sodniškega dodatka, ko je zadel prečko.

Gorenc zadel za 1:0 ...
Mura je remizirala v Domžalah z 1:1. Po dokaj mirnem uvodu so Sobočani v 18. minuti prvič resno zagrozili, ko je Mirlind Daku najprej z 20 metrov zadel prečko, nato pa je neuspešno poskusil še Amar Beganović, ki je zadel vratnico. Blizu zadetku je bil tudi Jan Gorenc v 23. minuti, ko je prišel pred vratarja domačih Ajdina Mulalića, ki pa se je izkazal z obrambo. Ta je dobro posredoval tudi v 28. minuti po strelu gostov z glavo. Črno-beli pa so boljšo igro kronali v 29. minuti, ko je Tomi Horvat podal z desne strani na drugo vratnico, tam je Nik Lorbek z glavo žogo poslal pred gol, kjer se je znašel Gorenc in iz bližine zadel za 1:0.

... Martinović ekspresno izenačil
Toda Domžalčani so takoj vrnili z enako mero. Alen Jurilj je podal z leve strani v osrčje kazenskega prostora, kjer je Marko Martinović najprej poskusil z glavo, Marin Ljubić je žogo odbil, toda le do Martinovića, ki jo je nato iz bližine spravil v mrežo za 1:1. V 38. minuti je znova poskusil Beganović, a malo z desne žogo poslal čez domžalska vrata, malce zatem pa je čez Murina vrata meril Sven Šoštarič Karič. V drugem polčasu so Prekmurci v 63. minuti znova zadeli prečko, znova je poskusil Daku, ki je zgrešil s štirih metrov. Deset minut pozneje je na drugi strani pred Ljubića prišel Arnel Jakupović, toda Murin vratar je dobro posredoval. Še bolje je reagiral v 82. minuti, ko je sam predenj prišel še Jurilj.