Mariborčani so v  četrtek takole trenirali v Rogozi. Foto: Ervin Čurlič
Mariborčani so v četrtek takole trenirali v Rogozi. Foto: Ervin Čurlič
Darko Birjukov
Trener Domžal Darko Birjukov od svojih varovancev pričakuje, da tekmo končajo s "krvavimi koleni". Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Derbi v Mariboru brez zmagovalca
Maribor zmagal z igralcem manj

Skoraj pet mesecev je že minilo od zadnjega obračuna obeh tekmecev, ki se je v Ljudskem vrtu razpletel z remijem 1:1. Vodstvo vijoličastih po zadetku Roberta Beriča v 77. minuti je v sodnikovem podaljšku izničil Tadej Apatič s prostega strela.

Prvi letošnji derbi v Domžalah je septembra najprej odplaknilo močno deževje, 9. oktobra pa so se zmage veselili Mariborčani, ki so kljub 50-minutnem igranju z igralcem manj v zadnji minuti po sijajni podaji Beriča s peto in golu Daliborja Volaša dosegli minimalno zmago z 1:0. To je bilo po zmagah s 3:1 in 3:2 v lanski sezoni tretje zaporedno slavje nogometašev Maribora v Domžalah, kjer so varovanci Darka Milaniča nazadnje izgubili avgusta leta 2008.

V videonovicah na desni strani si lahko ogledate prispevka z obeh letošnjih tekem med Domžalami in Mariborom.

Milanič verjame, da so se v Kopru veliko naučili
Mariborčani kljub trem spomladanskim porazom niti slučajno nočejo govoriti o krizi, športni direktor Zlatko Zahović meni, da je določen padec v formi in izidih normalen, saj prvenstvo ni šprint, ampak maraton. Vijoličasti so si po bolečem sobotnem porazu v Kopru (0:3) nekaj samozavesti povrnili s torkovo zmago nad zadnjeuvrščenim Primorjem (2:0) in prednost ob remiju Domžal v Stožicah (0:0) znova povišali na sedem točk.

"Jasno je, da gremo v Domžale z namenom še povečati prednost, zato želimo zmagati. Obe medsebojni tekmi v dosedanjem delu sezone sta bili zahtevni. Spomnimo se prve, ko se Domžalčani niso želeli podati v napad, čeprav so igrali doma. Prepričan sem, da bo podobno tudi tokrat. Mi v težave zabredemo, ko menimo, da bomo zmagali s fantastično, kombinatorno igro. Posledično puščamo za seboj veliko prostora, ki ga nekateri znajo dobro izkoristiti. Šolnina, ki jo včasih plačamo, je draga, toda koristna. Verjamem, da smo se iz poraza v Kopru veliko naučili," je pred tekmo za klubsko spletno stran razmišljal Milanič, ki računa tudi na pomoč navijačev.

Birjukov: Ne čutimo pritiska
Njegov kolega na klopi Domžal Darko Birjukov je po torkovi tekmi svojim varovancem namenil dan počitka. Dvakratni državni prvaki imajo že nekaj časa veliko težav s poškodbami (Rok Hanžič, Blaž Brezovački, Lucas Horvat ...), za derbi se v mošto vračata vsaj kaznovana Slobodan Vuk in Matic Seferović. Igral bo tudi z osmimi goli prvi strelec ekipe Damir Pekič, ki je v torek v Ljubljani igrišče zaradi lažje poškodbe zapustil po 50 minutah. Domžalčani so sicer izvlekli točko, čeprav so ves drugi polčas igrali z igralcem manj.

''Nobenega pritiska ne čutimo pred to tekmo. Edini pritisk je, da mora vsak igralec od sebe dati stopetdeset odstotkov. Pričakujem podoben odnos kot v Stožicah, torej, da igralci tekmo končajo s "krvavimi koleni". Tekmo moramo odigrati tako kot se spodobi in tako kot so fantje v tej sezoni že neštetokrat storili," pred srečanjem pravi Birjukov, ki v manjkajočih igralcih ne želi iskati izgovorov.

Sodil bo Skomina
Tekmo bo sodil Damir Skomina, ogledali pa si jo boste lahko tudi v prenosu na TV Slovenija 2 in MMC-jevem portalu. Komentator bo Andrej Stare. Zadnja tekma med Domžalami in Mariborom bo v zadnjem krogu 29. maja v Ljudskem vrtu.