Marcos Tavares je  prispeval drugi zadetek za Maribor. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Marcos Tavares je prispeval drugi zadetek za Maribor. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Dare Vršič
Dare Vršič je dvakrat zadel proti klubu, v katerem je igral lani spomladi. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Zadetki iz Velenja, Nove Gorice in Lendave
Olimpija vse bližje Kopru
Končno zmaga Maribora

Olimpija se je z visoko zmago nad Luko Koprom s 4:0 približala "kanarčkom" na le tri točke zaostanka. Drugouvrščene Domžale so izgubile v Velenju z 1:3. V Novi Gorici je na severnoprimorskem derbiju Hit Gorica s 4:1 premagala Primorje, v Lendavi pa sta se Nafta in Triglav razšla z neodločenim izidom 1:1.
Tavares najprej v prečko, nato še v gol
Štajerski derbi je spremljalo več kot 4.000 gledalcev. Že v prvi minuti bi po napaki gostov, ko je Amel Mujčinović zapustil vrata, lahko Etien Velikonja zadel prazna vrata, a je bil neuspešen. V 11. minuti je Marcos Tavares v kazenskem prostoru podal Martinu Milcu, ta pa je z desne strani s šestih metrov zadel spodnji kot gostujočih vrat.
V 13. minuti je Sebastjan Gobec ogrel roke Mateja Radana, ko je sprožil strel s 25 metrov, mariborski vratar pa je žogo s težavo odbil v kot. V 21. minuti je Roman Bezjak žogo poslal mimo leve vratnice praznega gola. Minuto pozneje se je za strel z 22 metrov odločil Tavares in stresel prečko. V 33. minuti je Goran Cvijanović izvajal kot, Brazilec pa je iz polobrata skozi majhen prostor žogi našel pot v mrežo. Igra v drugem polčasu je bila manj zanimiva.

Poskuse gostov je "polovil" Radan, Tomislav Pavličić pa je v sodnikovem podaljšku od daleč stresel še prečko.
Vršič dvakratni strelec v Stožicah
Ljubljančani so tekmo proti Kopru začeli poletno in že v 9. minuti povedli. Po lepi in hitri akciji je Dare Vršič s petih metrov z volejem žogo neubranljivo poslal za hrbet Ermina Hasića. Ob koncu prvega polčasa so bili nevarnejši tudi gostje, najlepšo priložnost pa je zapravil Konstantin Vasiljev. Po prostem strelu z 20 metrov se je izkazal Damir Botonjić.

Tudi v drugem polčasu so imeli premoč nogometaši Olimpije. Tomo Šokota je v 62. minuti zadel vratnico, potem ko je močno ustrelil s kakšnih 12 metrov. Štiri minute pozneje je Davor Škerjanc streljal tik ob vratnici, Hasića pa je strel presenetil in je žogo ujel šele slab meter za golovo črto. Zmago je Olimpija potrdila v 82. minuti, ko je Vršič dosegel svoj drugi zadetek na tekmi, zadnji gol brezvoljnim gostom pa je z lobom zabil Anej Lovrečič.
Druga zaporedna zmaga Rudarja
Rudar je po visoki sredini zmagi nad Primorjem (0:6) znova osvojil tri točke. Po priložnostih na obeh straneh je prvi zadetek padel v 28. minuti, ko so Velenjčani izvedli hiter protinapad, gol pa je dosegel Elvis Bratanović. V mrežo je poslal odbito žogo po vratnici Rajka Rotmana. V 40. minuti je po strelu iz kota neoviran izenačil Damir Pekić. V drugem polčasu sta zmago gostiteljev zagotovila Nikola Tolimir z glavo in Dragan Čadikovski iz novega protinapada.
Pelko junak v Lendavi
V Lendavi je po nezanimivih uvodnih minutah Anže Jelar v 25. minuti po napaki Agima Ibraimija kronal napad gostov in s približno osmih metrov z levico silovito zadel pod prečko. Kranjčani bi nato lahko podvojili svoje vodstvo, vendar je strel Jalna Pokorna zletel čez okvir vrat Aleša Ajleca. Kazen je sledila v 33. minuti, ko je Bojan Matjašec poslal predložek na glavo Radeta Jovanovića, ki je dosegel svoj prvoligaški prvenec z glavo. V drugem polčasu je bila boljša Nafta, ki si je pripravila kar nekaj priložnosti. Dvakrat je odlično posredoval vratar Žan Pelko, ki je najprej odbil strel Vedrana Vinka, nato pa še Agima Ibraimija. Pelko je v 39. minuti zamenjal poškodovanega Miho Gracarja.
Gorica gladko slavila v derbiju
Hita Gorica je proti sosedom iz Ajdovščine že v 5. minuti izkoristila slabo posredovanje obrambe in Goran Galešić je z roba kazenskega prostora natančno meril v spodnji levi kot. V 28. minuti je po podaji Mihe Mevlje in slabem posredovanju Admirja Suhonjića do žoge še enkrat prišel Galešić in jo z desne strani s kakšnih 20 metrov poslal v prazna vrata. V 39. minuti je Galešić podal, tekmo pa je odločil Vicente, ki je z roba kazenskega prostora natančno meril v zgornji desni kot. Po slabi uri igre je po predložku Roka Buzetija z desne strani ob bližnji vratnici žogo z glavo v vrata poslal Vito Plut. 15 minut pred koncem je poraz gostov ublažil Nejc Vidmar iz bližine.