Po dobrih petih minutah je Mura povedla. Luka Bobičanec je izvedel prosti strel, nigerijski vratar David Nwolokor je žogo odbil, vendar naravnost do 18-letnega Tia Cipota, ki ni imel težkega dela in se je veselil svojega prvega gola v prvoligaški konkurenci.

Aluminij po porazu na Fazaneriji blizu selitve v drugo ligo

V 25. minuti je Tomi Horvat (Mura) stresel prečko, v 27. minuti pa se je Klemen Šturm po podaji Bobičanca sam znašel pred Nwolokorjem, ki je strel ubranil.

Na 2:0 je v 82. minuti povišal Bobičanec z natančnim strelom z desnico z roba kazenskega prostora. To je njegov šesti gol sezone.

Zadetek Mihaela Klepača po izjemnem preigravanju z leve strani dve minuti pred koncem tekme je sodnik razveljavil zaradi prepovedanega položaja, Klepač (v igro je prišel v 59. minuti) pa se je v zadnjih sekundah tekme vendarle veselil zadetka, potem ko je izkoristil neodločnost gostujoče obrambe.

V strelih je bilo 8:8 (v okvir vrat 6:2), v posesti žoge 48:51.

Aluminij pet krogov pred koncem za devetouvrščenim Taborjem Sežana še vedno zaostaja za šest točk in je vse bližje selitvi v drugo ligo.

Sorodna novica Maribor in Koper v boju za "pole position" pred neposrednim obračunom v Ljudskem vrtu