V naslednjem krogu bo Mura v nedeljo doma igrala proti Mariboru, Domžale pa bodo v soboto gostovale v Kidričevem. Foto: www.alesfevzer.com
Mura z deseterico rešila točko v Domžalah

S točko ob Kamniški Bistrici so bolj zadovoljni tretjeuvrščeni Sobočani, pri katerih je v 44. minuti drugi rumeni karton prejel Klemen Pucko. Z izjemo izenačujočega zadetka Mateja Podlogarja v 70. minuti so zdržali številne nalete gostiteljev, ki so točkovno najboljša ekipa spomladanskega dela prvenstva.

Tudi konec oktobra na prvem medsebojnem srečanju teh dveh klubov je bilo 1:1, ko so imele Domžale prav tako igralca več, tedaj od 15. minute. Z enakim izidom sta se moštvi razšli decembra na Fazaneriji.

Zadetek Karničnika za vodstvo Mure v Domžalah

Muraši so povedli v 10. minuti, ko je po kotu vratar Ajdin Mulalić žogo odbil, a le v enega svojih soigralcev, od katerega se je odbila do Žana Karničnika, ta pa jo je iz bližine spravil v mrežo.

Po dobre pol ure igre je s prostega strela z 20 metrov zagrozil Arnel Jakupović in bil blizu izenačenja, a je žogo poslal v stičišče prečke in vratnice. Na drugi strani je v 39. minuti po strelu Dragana Lovrića z glavo dobro posredoval Mulalić, tako kot po strelu Kevina Žižka v 42. minuti.

V uvodu drugega polčasa Domžalam ni uspelo unovčiti številčne prednosti, Matko Obradović ni imel tako rekoč nobenega dela. Šele v 64. minuti je Senijad Ibričić poskrbel za prvo nevarnost, ko je sprožil z roba kazenskega prostora, Murin vratar pa se je izkazal, tako kot po prostem strelu Jakupovića s 25 metrov v 68. minuti.

Gol Podlogarja za remi Domžal proti Muri

V 70. minuti pa so gostitelji le izenačili. Ibričić je po preigravanju prišel do strela z roba kazenskega prostora, žogo pa je pred vrati spretno preusmeril v mrežo Podlogar.

Najlepši priložnosti v končnici so imeli Domžalčani z posrednega prostega strela z nekaj metrov, ko se je Obradović pogumno vrgel pred žogo, in v zadnji akciji na tekmi, ko je v bližini vrat žogo zgrešil Benjamin Markuš.

Luka Petek je v 35. minuti dosegel edini zadetek na tekmi v Spodnji Šiški. Foto: www.alesfevzer.com

Aluminij s tekmo več osem točk pred Gorico

Edini gol v Ljubljani je padel v 35. minuti, ko je po predložku Aljaža Krefla iz kota z glavo zadel branilec Luka Petek in dosegel svoj prvi gol v prvi ligi.

Najnevarneje pred gostujočimi vrati je bilo v 29. in 40. minuti, ko je najprej iz bližine poskusil Milan Tučić, nato pa še Andraž Kirm z glavo, obakrat je bil na mestu Luka Janžekovič.

V drugem polčasu so imeli domači najlepšo priložnost v 82. minuti, ko je Miha Kancilija streljal v kazenskem prostoru malce z desne strani in žogo poslal le za nekaj centimetrov mimo nasprotne vratnice. V 86. minuti je po prostem strelu z glavo poskusil Tučić, toda Janžekovič je njegov strel ubranil. V sodnikovem dodatku je poskusil še Mitja Križan, a je bil premalo natančen.

Pri Bravu sta zaradi poškodb manjkala David Brekalo in Mustafa Nukić, pri Aluminiju pa kaznovana Haris Kadrić in Renato Pantalon. Jeseni sta se obe tekmi med tema tekmecama končali z 1:1.

Aluminij ima zdaj z odigrano tekmo več na devetem mestu osem točk prednosti pred zadnjeuvrščeno Gorico, ki bo v četrtek gostovala pri osmem Celju.