Nafta je po hitrem zaostanku z 0:2 do polčasa izenačila, nato pa s tremi zadetki potopila tekmece. Foto: www.alesfevzer.com

Nafta je šla v tekmo s slabo popotnico štirih zaporednih prvenstvenih porazov in s slabo napadalno učinkovitostjo (le dva gola v šestih krogih). Tokrat je predvsem zaradi privlačnih zadetkov pustila dober vtis in močno popravila gol razliko. Po reprezentančnem premoru jo čaka gostovanje pri prvakih Celjanih, nato pa domač obračun z Mariborom.

Domžale do zadetkov po dveh kotih
Prva polovica prvega polčasa ni dajala vtisa, da bi se lahko razpletlo s tremi domačimi točkami. Domžale, ki imajo v tej sezoni le eno osvojeno točko, so začele silovito in v drugi minuti že stresle mrežo Nafte. Po kotu z desne strani in podaji Danijela Šturma je Mario Krstovski ob strelu s prve z volejem zadel levi spodnji kot vrat Zsomborja Senka. Tudi drugi gol so Domžalčani dosegli po kotu, a tokrat jim je z avtogolom pomagal Kristijan Tojčić.

Vstop Szalaya prinesel preobrat
Po 35 minutah se je poškodoval napadalno usmerjeni vezist Nafte Luka Božičković, zamenjal ga je Szabolcs Szalay. Nafta je postajala vse nevarnejša in je ob izteku polčasa hitropotezno ujela priključek. Najprej je z roba kazenskega prostora z levico natančno sprožil Zsombor Kalnoki-Kis, po podaji Amadeja Mariniča pa je anemičnost domžalske obrambe kaznoval še Hristijan Georgievski.

Georgievski presenetil Mulalića
Ob polčasu je domačega vratarja Senka zaradi poškodbe zamenjal Žan Mauricio. Na nov zadetek v nadaljevanju ni bilo treba dolgo čakati, prava mojstrovina je uspela Georgievskemu. Opazil je, da je šel Ajdin Mulalić preveč iz vrat, zato je prosti strel s skoraj sredine igrišča uspešno usmeril kar proti vratom in presenetil Mulalića.

Lamprehtu rdeči karton
Szalay je v 59. minuti s prostega strela Nafto popeljal v vodstvo s 4:2, potem ko je žoga preletela živi zid. Še pred tem je moral z igrišča Rene Lampreht, ki je s prekrškom ustavil protinapad Milana Klausza. Domžalska igra je razpadla, njihovo obrambo je v 65. minuti izigral še Klausz. Na domžalski trenerski klopi je bil po odhodu Erika Merdanovića začasno Matej Podlogar, kmalu pa bo na trenerski stol sedel Dejan Dončić.