Ivan Durdov je bil strelec tudi prejšnji četrtek na tekmi Konferenčne lige proti ukrajinskemu klubu Polisji Žitomir na Poljskem (1:2). Foto: www.alesfevzer.com

Olimpija, ki v državnem prvenstvu še ni prejela gola, je povedla že v 8. minuti, ko je po napaki Roka Pirtovška sam proti kazenskemu prostoru stekel Ivan Durdov in matiral nekdanjega rezervnega vratarja zeleno-belih Žana Mauricia za svoj drugi ligaški zadetek v sezoni.

V 15. minuti je bila domača zasedba blizu novemu zadetku, ko je Diogo Pinto poskusil s 17 metrov in zadel vratnico. V nadaljevanju bi še enkrat skoraj dosegel gol, ko je z glavo iz bližine zgrešil za slab meter. V prvem polčasu sta imela priložnosti še Nemanja Motika in Marko Brest.

V 53. minuti so prvič resno zapretili gostje, ko je Hristijan Georgievski močno sprožil z 20 metrov, žoga je šla za malo mimo vrat.

Zaigral tudi sin Mileta Aćimovića

Motika je štiri minute pozneje s kar nekaj sreče povišal na 2:0. Po strelu z roba kazenskega prostora je namreč žoga zadela dva Naftina nogometaša in presenetila Mauricia. V 60. minuti je Pinto znova zgrešil iz ugodnega položaja v osrčju kazenskega prostora, v 71. pa z volejem še Pedro Lucas.

V 82. minuti je imel Tom Kljun izvrstno priložnost, da vrne goste v igro, ko je bil sam pred vratarjem, toda žogo je poslal malo mimo vrat.

Končnica tekme je postregla še z enim zanimivim dogodkom, saj je v 88. minuti pri Olimpiji v članski konkurenci pri 16 letih debitiral Mateo Aćimović, sin nekdanjega asa Mileta.