Nardin Mulahusejnović, 23-letnik iz Bosne in Hercegovine, je bil edini strelec v Kidričevem, izkoristil je lepo podajo Maksa Barišiča in dosegel svoj 10. gol sezone. Foto: www.alesfevzer.com

Zadnje dejanje 24. kroga Prve lige je ponudilo kar zanimivo predstavo in drugo zaporedno zmago trenerja Rodolfa Vanolija, odkar se je sredi februarja vrnil v Koper. Italijanski trener je stotič vodil ekipo v Prvi ligi. Edini zadetek je padel v zadnji akciji prvega polčasa. Maks Barišič je lepo preigraval na desni strani kazenskega prostora, podal pred gol, kjer Nardinu Mulahusejnoviću iz neposredne bližine ni bilo težko zatresti mreže.

To je njegov deseti gol sezone, s čimer je sam na vrhu lestvice strelcev. Koper bi lahko povedel že v 11. minuti, ko je domače po strelu Aleksandra Rajčevića rešila vratnica. Tudi gostitelji so imeli v prvem delu (streli na gol 4:3 v korist Aluminija) nekaj priložnosti, najlepši Gašper Pečnik in Emir Azemović, toda z glavo nista uspela premagati vratarja Vargića.

Aluminij ušel višjemu porazu
V drugem polčasu sta obe ekipi nadaljevali poletno igro. V 50. minuti je bilo veliko razburjenja v domačem taboru, ko je sodnik odločil, da žoga ni šla čez golovo črto. V 68. minuti Žan Žužek poskusil z glavo, tudi Claudio Spinelli se je dotaknil žoge, ki je končala v naročju domačega vratarja Luke Janžekovića.

V finišu so koprski nogometaši še dvakrat zadeli okvir vrat. Rezervist Bojan Kneževič je poskusil z 20 metrov in stresel vratnico (Janžeković je bil nemočen in je samo pogledal za žogo), v sodnikovem dodatku pa je močan strel z roba kazenskega prostora sprožil še Spinelli in zadel prečko.

Koper ujel Domžale na 4. mestu
Trener Aluminija Oskar Drobne je naredil štiri spremembe v primerjavi z zadnjo tekmo v Novi Gorici (priložnost je denimo od prve minute dobil 20-letni napadalec Filip Jauk, Marcel Čermak in Harisa Kadrić zaradi kazni nista igrala), a to ni pomagalo in Aluminij je na prvenstvenih medsebojnih tekmah tudi v enajstem poskusu (6 zmag Kopra, 5 remijev) ostal brez zmage. Koper je zmago ujel Domžale na 4. mestu, Aluminij pa po prvem domačem porazu pomladanskega dela ostaja predzadnji.