Olimpija ima na četrtem mestu pet točk zaostanka za tretjimi Koprčani, Velenjčani pa za Ljubljančani na šestem mestu zaostajajo za pet točk. Foto: MMC RTV SLO
Robert Pevnik
Trener Rudarja Robert Pevnik ni bil zadovoljen s sojenjem. Foto: MMC RTV SLO
Vito Plut
Plut je kar trikrat premagal vratarja Ajleca. Foto: MMC RTV SLO
Milan Osterc (Koper) in Erik Salkič (Olimpija)
Milan Osterc (levo) je z 12 zadetki na vrhu lestvice strelcev. Tokrat je prispeval podajo za zadetek Bojana Djukića. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Olimpija v drugem delu še neporažena
Gorica brez milosti do Nafte

Ljubljančane, ki so zadnji poraz doživeli 14. novembra lani, je v vodstvo s prostega strela z roba 16-metrskega prostora s sijajnim strelom v vratarjev zgornji levi kot popeljal Anej Lovrečič. Prosti strel je priboril Davor Škerjanc. Rudar je izenačil iz podobne priložnosti. Blaž Božič je naredil prekršek nad Damjanom Trifkovičem, Damir Botonjič pa je bil brez možnosti ob sijajno izvedenem prostem strelu Amela Mujakoviča, ki je z dobrih 20 metrov meril v levi zgornji kot ljubljanskih vrat. Pred tem je v 40. minuti žoga v ljubljanskem kazenskem prostoru zadela Davida Kašnika v roko, a se sodnik Darko Čeferin ni odločil za najstrožjo kazen v korist gostiteljev.

Veselje gostiteljev ob izenačujočem zadetku je bilo kratkotrajno, tri minute pozneje je Olimpijo v novo vodstvo popeljal Adnan Bešič iz navidez nenevarne akcije, ko je streljal z velike razdalje, Safet Jahić pa s konicami prstov žoge ni mogel dovolj preusmeriti, da ne bi spet končala za njegovim hrbtom.

Avtogol nesrečnega Cipota
V drugem delu je imel Rudar veliko priložnosti za izenačenje, ki pa jih niso izkoristili. Domače občinstvo je še drugič zahtevalo kazen za Ljubljančane zaradi igranja z roko - v 61. minuti je žoga v ljubljanskem kazenskem prostoru zadela Kašnika -, a je piščalka sodnika Čeferina znova ostala nema. Nekateri gledalci so začeli predčasno zapuščati Mestni stadion ob jezeru, ko je po strelu Dareta Vršiča žoga oplazila Fabijana Cipota in se odbila v gol. Olimpija po novi zmagi zaseda 4. mesto, ki še vodi v nogometno Evropo.

Osterc podal, Djukić natančen
Primorje je po izjemnem voleju Simona Živca vse do 93. minute držalo minimalno prednost, toda Bojan Djukić je naposled Luki Koper le priboril vsaj točko (1:1). V vetrovni in hladni Ajdovščini je bil favorizirani Koper zrel za poraz, kar bi bilo nekako v skladu s tradicijo, saj je Koper v Ajdovščini zmagal le enkrat (leta 1999). Živec je pred iztekom prvega polčasa po odbiti žogi s 25 metrov poslal silovit volej pod prečnik in poskrbel za pravi evrogol. Odrešilen zadetek za goste je pripravil veteran Milan Osterc, ki je z leve strani podal pred vrata Primorja, branilec Djukić, nekdanji igralec Primorja, pa je z glavo matiral Domna Božjaka.

Nafta poražena že v 1. polčasu
Nafta je imela na začetku nekaj obetavnih napadov in strelov, nato so gosti začeli izkoriščati razpoke v domači obrambi in polnili lendavsko mrežo. V 11. minuti je Sandi Arčon ušel sicer poškodovanemu Igorju Laziću, poslal žogo v sredino, kjer jo je Vito Plut z osmih metrov usmeril pod prečko. Na 2:0 za goste je povišal Arčon v 23. minuti, ko je spretno izkoristil neodločnost domače obrambe in med Miho Korošcem in vratarjem Alešem Ajlecem z 20 metrov zadel z lobom. Dve minuti pozneje sta z glavo v isti akciji poskusila Luka Prašnikar in Zoran Lesjak, a je bil Vasja Simčič obakrat na mestu.

Častni gol na 27. rojstni dan
Goričani so v 28. minuti še enkrat kaznovali neodgovorno domačo obrambo. William Franklin Vicente je po levem boku zdrvel mimo Lazića, poslal žogo v sredino, Plut pa je žogo le spravil čez golovo črto. Štiri minute zatem je Lazić še enkrat podaril priložnost gostom in Plut je brez težav zabil za 4:0. Tudi v nadaljevanju so si prvo priložnost priigrali gosti, strel Gorana Galešića z roba kazenskega prostora pa je zletel tik mimo vratnice. Gosti so se nato zadovoljili z visokim vodstvom, domači pa so v zadnji minuti le dosegli častni zadetek. Borbeni Matjašec, ki je slavil 27. rojstni dan, je zadel z več kot 20 metrov.