Olimpija je v Stožicah prikazala še eno všečno predstavo. Napadalni začetek se je obrestoval v 21. minuti, ko je svoj prvi zadetek na tekmi dosegel Almedin Ziljkić. 25-letnik je po podaji Mustafe Nukića silovito sprožil z leve strani, žoga pa je šla med rokama vratarja Luke Janžekoviča in končala v mreži.

Že sedem minut pozneje je bilo 2:0. Hudo napako je storil Aljaž Krefl, ki je podaril žogo Ljubljančanom. Tomislav Tomić je lepo našel Nukića, ki je v slogu prekaljenih strelcev še drugič matiral vratarja iz Kidričevega.

V 33. minuti si je po na videz nenevarni žogi napako privoščil tudi Janžekovič, ko mu je ta ušla iz rok, malce pred golovo črto pa ga je z izbijanjem rešil Nik Marinšek. Ziljkić je malce pozneje s prostega strela z leve strani zadel le zunanji del mreže.

Aluminij je bil v drugem delu precej podjetnejši, si pripravil nekaj priložnosti, a je bila Olimpijina obramba vselej na mestu. Srečanje je v 77. minuti dokončno odločil Ziljkić in se s četrtim golom povzpel na vrh lestvice strelcev. Znova je bil podajalec Tomić.

Svit Sešlar je v 80. minuti za malo zgrešil vrata gostov, častni zadetek pa je v 86. minuti s prostega strela z 20 metrov dosegel Armin Đerlek.

Zadetki s tekme Olimpija - Aluminij

Tretji poraz Mure na šesti prvenstveni tekmi
Domžalčani so v obračunu spodnjega dela lestvice povedli že v sedmi minuti. Žanu Karničniku je na mokri zelenici – posledici nevihte pred tekmo – spodrsnilo v kazenskem prostoru in je posledično naredil prekršek nad Nerminom Hodžićem. Z enajstih metrov je bil neusmiljen Senijad Ibričić.

Prekmurci so izenačili v 32. minuti, potem ko se med seboj nista razumela vratar Ajdin Mulalić in Tilen Klemenčič. Žiga Škoflek je žogo na kratko potisnil do Tomija Horvata, ki je zadel prazno mrežo z roba kazenskega prostora.

Po novem nevarnem strelu Horvata in odločnejši igri Mure pa so Domžalčani hitro odgovorili, po podaji Arnela Jakupovića s prostega strela je v 37. minuti pred vrati za 2:1 zadel Klemenčič.

Domžalčani so odločneje začeli drugi polčas, prednost pa povišali v 58. minuti, ko je s prostega strela z dobrih 20 metrov malce z desne strani v bližnji zgornji kot zadel Jakupović. Sobočani so v 61. minuti imeli priložnost za znižanje zaostanka, Žiga Kous je streljal, na golovi črti pa je odbil Sven Šoštarič Karič.

Mulalić je v 62. minuti izvrstno obranil poskus z volejem Alena Kozarja, Matej Podlogar pa je v 68. minuti za malo zgrešil cilj. Matko Obradović se je nato izkazal po novem Podlogarjevem poskusu, Mulalić pa je v 78. minuti ustavil poskus Amadeja Maroše s peto.
V 80. minuti je še Jakupović spet prišel do lepe priložnosti, a žogo poslal čez vrata, je pa isti igralec v drugi minuti sodniškega dodatka z natančnim strelom z roba kazenskega prostora postavil končni izid 4:1.