Milan Osterc je s fantastično predstavo svoj prvoligaški račun obogatil z novimi štirimi zadetki. Foto: MMC RTV SLO
bonifika Bonifika
Malokateri gledalec na Bonifiki, če sploh kateri, je pričakoval tako tekmo! Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Dejan Djermanovič (Rudar)
Dejan Djermanović je v Velenju zapravil najlepšo priložnost na tekmi. Foto: MMC RTV SLO
Brez zadetkov Ob jezeru
Osterc navdušil Bonifiko

Domači nogometaši so že v prvih desetih minutah Celjanom nasuli kar tri zadetke. Že v 3. minuti je Mitja Brulc iz neposredne bližine matiral domačega vratarja Amela Mujčinovića. Ta je moral po žogo v svojo mrežo že dve minuti pozneje, ko je siloviti strel sprožil Milan Osterc, na 3:0 je povišal Brulc. Do konca polčasa so padli še štirje zadetki, Celjanom pa se je uspelo Koprčanom približati na le gol zaostanka (4:3). Na novi Osterčev gol so odgovorili Marijo Močič, Sebastjan Gobec in Klemen Medved, ki je v 25. minuti zadel po srečno odbiti žogi iz prekinitve.

Osterc zadel še četrtič
Gledalci so nov zadetek videli "šele" v 62. minuti, ko je Osterc po predložku Eneja Jeleniča dosegel hat-trick. Jelenič se je pet minut pozneje med strelce vpisal tudi sam, potem ko je po samostojnem prodoru zadel s 13 metrov. Končnih in neverjetnih 7:3 je še s četrtim golom na tekmi z bele točke postavil Osterc (zaradi prekrška za najstrožjo kazen je bil izključen Simon Klun).

Uspavanka v Velenju
V Velenju sta se Rudar in Nafta razšla brez zadetkov. Pri gostih je bil zelo razigran Rok Buzeti, ki pa ni in ni našel poti mimo odličnega vratarja Safeta Jahiča. Velenjčani so do najlepše priložnosti prišli v 57. minuti, ko je po lepi podaji rezervist Damjan Trifković našel Dejana Djermanovića, ta pa je nato zadel vratarja Tomaža Murka.