Tekmeca, ki se bosta aprila merila za nastop v finalu pokalnega tekmovanja, sta razmerje moči preverila v uvodu spomladanskega dela lige. Na koncu se je tehtnica po zaslugi dvakratnega strelca Kaheema Parrisa nagnila na stran Primorcev, ki so vsaj začasno skočili na vrh lestvice. Foto: www.alesfevzer.com

Celjani z novim trenerjem Simonom Rožmanom, pri katerih je sicer manjkala kopica igralcev zaradi poškodb in kartonov, vključno z Ivanom Božićem, Davidom Zecem, Žanom Benedičičem in najbolj zvenečo okrepitvijo Dujetom Čopom, so obetavno začeli in v 2. minuti imeli prvo priložnost, ki pa se je končala brez pravega zaključnega strela.

Tudi Primorci so hitro opozorili nase, saj je v 5. minuti Kaheem Parris premagal Metoda Jurharja, a so sodniki po pregledu z VAR-om, ki je po novem na vseh tekmah, dosodili prepovedani položaj Lamina Colleyja.

Celjani so povedli v 20. minuti, najprej je streljal Tamar Svetlin, zadel je Karla Bručića, od njega pa se je žoga odbila točno do Esterja Soklerja, ki je žogo iz bližine brez težav pospravil v mrežo (1:0).

Sedem minut pozneje pa je Kaheem Parris dosegel veljaven zadetek za izenačenje Kopra, ko je zadel z močnim strelom z roba kazenskega prostora (1:1).

V 82. minuti si je Metod Jurhar privoščil napako po strelu Bedeja Osujija z desne strani, celjskemu vratarju je žoga spolzela iz naročja, a na koncu na njegovo srečo zadela vratnico.

Le nekaj trenutkov zatem je z glavo iz bližine za malo zgrešil z enajstimi goli prvi strelec lige Maks Barišić, v 85. minuti pa je s svojim drugim golom na tekmi in sedmim v sezoni vodstvo in zmago Primorcem priigral Parris, ko je znova zadel z roba kazenskega prostora (1:2).

Zadetki s tekme Celje - Koper

Domžale z igralcem več iztržile remi
Dvoboj spodnje polovice lestvice med Domžalami in Taborom so bolje začeli Kraševci. V 36. minuti je iz Maribora posojeni Vid Koderman Tabor popeljal v vodstvo, potem ko je prišel v kazenski prostor, se s preigravanjem otresel čuvajev in nato matiral še Ajdina Mulalića (1:0).

Padec Tabora pa se je začel v 67. minuti, ko je drugi rumeni karton na tekmi prejel Til Mavretič. Domžalčani so številčno premoč izkoristili v 79. minuti, ampak s pomočjo Tabora – po podaji iz kota je namreč Kevin Grobry zatresel lastno mrežo (1:1).