Derbi drugouvrščenega Kopra in tretje Olimpije je v Stožicah postregel z lepo predstavo. Največ veselja je prinesel Mariborčanom, ti so povišali naskok na tri točke pred Koprom ter štiri pred Olimpijo.

Koprčani niso bili zadovoljni s točko v Stožicah, v četrtek želijo tri proti Mariboru

Izjemen strel Nukića za vodstvo zmajev
V izjemno razgibanem začetku dvoboja je imel več od igre Koper. Maks Barišić se je znašel v lepem položaju, a najboljšemu strelcu lige nikakor ni uspelo priti do strela. Nekaj minut zatem so Ljubljančani v kazenskem prostoru blokirali nevaren poskus Mateja Palčiča, v 8. minuti pa je s 25 metrov poskusil še Kaheem Parris, Ivan Banić v vratih Olimpije pa se je izkazal s parado.

V 14. minuti je Olimpija povedla iz prve prave akcije. Aljoša Matko je z desne strani podal v kazenski prostor, Mustafa Nukić si je lepo zaustavil žogo in si jo naravnal na levico, ki sicer ni njegova boljša noga. Z izjemnim strelom je zabil žogo od prečke v mrežo.

Barišić kaznoval napako vratarja Banića
V nadaljevanju se je ritem nekoliko umiril, obe ekipi pa sta pretili predvsem v protinapadih. V 34. minuti je znova sprožil Nukić, a tokrat z roba kazenskega prostora ni bil tako natančen, Golubović je bil na pravem mestu. Sedem minut pred odmorom je Koper iz uigrane akcije izenačil. Banić je slabo posredoval po udarcu Parrisa, odbito žogo pa je brez prekrška (tudi po ogledu v sobi za VAR) v mrežo pospravil Barišić za 12. gol v sezoni.

Skender bolj zadovoljen kot Zeljković po remiju v Stožicah

Osuji zaključil sijajno akcijo Kopra
Po uri igre je Koper povedel po lepi akciji v treh potezah, ki je zmedla obrambo Olimpije. Stranski sodnik je sicer dvignil zastavico za prepovedani položaj, a počasni posnetek je pokazal, da ni bilo tako in Bede Osuji se je lahko veselil.

Prtajin izkoristil neodločnost Rajčevića
Ljubljančani so v zadnjih 20 minutah pritisnili proti koprskim vratom. V 75. minuti je z razdalje poskusil Aldair, a je bil Golubović na mestu. Tudi po kotu v 76. minuti je po poskusu Marcela Ratnika z glavo mreža Kopra mirovala. Olimpija je v 84. minuti nenadejano izenačila, ko je neodločnost koprskih obrambnih igralcev izkoristil Ivan Prtajin in žogo za svoj prvi zadetek v Olimpijinem dresu spretno poslal prek Golubovića. Branilcu Aleksandru Rajčeviću ga ni uspelo zaustaviti.

Za nekaj razburjenja je poskrbel še ogled posnetka za morebitno enajstmetrovko Olimpije v 96. minuti. Robert Muradžija je padel v kazenskem prostoru, a ni šlo za spotikanje. Sodnik Alen Borošak je takoj zatem odpiskal konec tekme in razjezil zmaje, ki so želeli izvajati kot.

Skender zadovoljen s točko, Zeljković ne
"Fantje so znova pokazali pravi značaj. Ko vse seštejemo, nam je žal, da nismo zmagali, a glede na to, da je bilo nekaj časa 1:2, smo lahko zadovoljni, da nismo izgubili vseh treh točk," je na novinarski konferenci povedal trener Olimpije Dino Skender.

Precej slabše volje je bil Zoran Zeljković: "Ne morem biti zadovoljen s točko. Imam občutek, da smo si zaslužili več. Pokazali smo več v polju in bili boljši v kombinatoriki. Če ne bi bilo individualne napake pri drugem golu, bi tekmo dobili."

Kalcer slavil na Fazaneriji
Mura je dvoboj odigrala podpovprečno in bila daleč od predstav, ki so ji lani zagotovile naslov državnih prvakov.

Po uvodni malenkostni terenski premoči domačih so nogometaši iz Radomelj vzpostavili ravnotežje na zelenici v Fazaneriji. Povedli so v 31. minuti – za tretji zadetek v sezoni je bil v kazenskem prostoru po podaji Gala Primca iz kota z glavo najiznajdljivejši Tomislav Mrkonjić.

V 57. minuti so prvič v drugem delu zapretili tudi Radomljani. Po lepi in hitri akciji iz avta so v treh potezah pripravili strel Ivanu Šariću, ki je zanesljivo zaključil za povišanje vodstva.