Agim Ibraimi je v Velenju v sodnikovem podaljšku postavil končni izid. Foto: Aleš Fevžer
Leon Črnčič
Rudar je pred dvobojem z Mariborom uspešno krenil v pomlad. Doma je premagal Aluminij in v nedeljo z 2:2 remiziral v Kopru. Foto: Aleš Fevžer
Filip Valenčič
Filip Valenčič je v Murski Soboti povišal na 0:2. Foto: Aleš Fevžer
Fazanerija
Mura je po sobotnem neuspehu v Celju še drugič zapored izgubila s 4:0. Foto: Aleš Fevžer
Maribor s tremi točkami iz Velenja
Olimpija iz Murske Sobote z visoko zmago

V Murski Soboti je šlo za preloženo tekmo prvega spomladanskega kroga, medtem ko sta Rudar in Maribor opravila še zaostalo jesensko obveznost.
Nikezić načel mrežo Mure
Ljubljančani so v Fazaneriji pred 500 gledalci upravičili vlogo favorita. Gostitelji so nastopili brez poškodovanega Fabijana Cipota. V prvi polovici prvega polčasa je bil dvakrat na pravem mestu vratar Olimpije Aleksander Šeliga, gostje pa so prvi nevarnejši napad uprizorili šele v 30. minuti. Strel Antonia Delamee Mlinarja z glavo je Filip Draković ukrotil na golovi črti. Olimpija je povedla dve minuti pred odmorom. Filip Valenčič je prodrl po levi strani in poslal žogo v sredino, Draković je žogo odbil, a le na noge Nikoli Nikeziću, ki je iz neposredne bližine zatresel mrežo.
Izključitev Maruška
Mura je na začetku drugega polčasa pritisnila, a so se kar nekajkrat v gneči bolje znašli Ljubljančani in ohranili mrežo nedotaknjeno. Na drugi strani so po napaki domače obrambe v 57. minuti podvojili prednost. Po podaji Nikezića je s slabih desetih metrov s polvolejem silovito zadel Valenčič v levi zgornji kot. Na 3:0 je v 64. minuti povišal Nik Omladič, dodatne težave je Muri prinesla še izključitev Matica Maruška v 72. minuti zaradi drugega rumenega kartona. Končni izid je v izdihljajih tekme z roba kazenskega prostora z močnim strelom postavil Matic Fink.
Fajić zadel z glavo
Maribor je v Velenju prevladoval večji del tekme in obdržal prednost 12 točk pred Olimpijo. Vijoličasti so povedli v 11. minuti, ko je Agim Ibraimi podal v kazenski prostor do Marcosa Tavaresa, ta mu je vrnil žogo, ob novem predložku Ibraimija in posredovanju domačih branilcev pa se je žoga odbila do Nusmirja Fajića, ki je zadel z glavo. Maribor je imel v nadaljevanju še nekaj priložnosti, izkazal se je vratar Matjaž Rozman. V 36. minuti so gosti zahtevali 11-metrovko po domnevnem igranju z roko Daliborja Radujka v kazenskem prostoru, a se sodniki niso odločili za najstrožjo kazen.

Pridigar ustavil Eterovića
Drugi polčas so bolje začeli "knapi". Najprej je Leon Črnčič meril mimo vrat, v 48. minuti pa je dotlej najlepšo priložnost za Rudar zapravil Mate Eterović v gneči pred mariborskimi vrati, ko je Marko Pridigar ustavil njegov strel. Pridigar je bil v glavni vlogi tudi v 59. minuti po novem strelu Eterovića.

V zadnjem delu tekme je na zelenici znova zagospodaril Maribor. V 86. minuti je na 2:0 povišal rezervist Robert Berić po podaji Ibraimija. Makedonec je v sodnikovem podaljšku postavil končni izid, potem ko je s pomočjo enega izmed domačih nogometašev zadel s slabih 20 metrov.
Preloženi tekmi:
MURA 05 - OLIMPIJA 0:4 (0:1)
700; Nikezić 43., Valenčič 57., Omladič 64., Fink 89.
RK: Maruško 72./Mura
Mura 05: Draković, Majer, Bohar, Rep, Vaš ( 62./Mlinarić), Travner, Mörec, Ploj ( 76./Kozar), Kurbus, Sačer ( 46./Vinko), Maruško .

Olimpija: Šeliga, Jović, Zarifović , Delamea Mlinar , Fink, Božič ( 60./Ivelja), Trifković , Lovrečič ( 72./Gerić), Omladič, Valenčič, Nikezić ( 81./Bešić).
Sodnik: Slavko Vinčić (Maribor)

RUDAR - MARIBOR 0:3 (0:1)
800; Fajić 11., Berić 86., Ibraimi 92.
Rudar: Rozman, Jeseničnik, Bubalović, Berko, Jahić, Radujko, Rošer ( 58./Rotman), Firer , Črnčič ( 81./Podlogar), Bratanović ( 59./Klinar), Eterović.
Maribor: Pridigar, Viler, Mevlja, Rajčević, Milec, Filipović, Cvijanović, Mezga ( 62./Mertelj), Ibraimi, Tavares ( 70./Berić), Fajić.
Sodnik: Bojan Mertik (Odranci)
MARIBOR 23 17 4 2 53:16 55 OLIMPIJA 23 13 4 6 46:23 43 DOMŽALE 22 11 3 8 27:22 36 LUKA KOPER 23 9 8 6 29:26 35 CELJE 23 8 9 6 24:20 33 GORICA 23 7 6 10 31:42 27 RUDAR 23 6 7 10 23:37 25 TRIGLAV 22 6 6 10 22:29 24 ALUMINIJ 23 6 3 14 21:42 21 MURA 05 23 5 2 16 28:47 17