Milan Tučić je vstopil v igro v 67. minuti, celjsko mrežo pa je zatresel dvakrat: prvič v 78. minuti, drugič pa v 91. Zdaj je s štirimi goli na drugem mestu najboljših strelcev v Prvi ligi. Foto: www.alesfevzer.com

Bravo se je v boj s Celjani podal po treh zaporednih remijih. Prav Celjani, ki so danes obelodanili še novo okrepitev, to je postal 32-letni španski defenzivni vezist Inigo Eguaras, ki ima več kot 300 nastopov v prvi in drugi španski ligi, pa so doslej edini v sezoni premagali Bravo.

A ta je vrnil milo za drago, dvakrat je vodil, dvakrat so Celjani izenačili, mož odločitve pa je bil Milan Tučić z golom v sodniškem dodatku. Bravo je vsaj začasno skočil na drugo mesto z 19 točkami, Celje je četrto s 17.

Ekipi sta tekmo odigrali na močno razmočenem igrišču, žoga se je ustavljala v lužah, tako da je to kar precej vplivalo na igro. V tej v prvih desetih minutah ni bilo posebnih priložnosti.

Bravo je povedel v 16. minuti, ko je Matej Poplatnik zanesljivo izvedel 11-metrovko. Sodnik je na belo točko pokazal, ker je Marco Dulca v kazenskem prostoru storil prekršek prav nad Poplatnikom.

V 18. minuti je Lovro Štubljar naredil napako, ki pa je Bravo ni kaznoval, zatem pa še obranil strel Marka Španringa. V 23. minuti so imeli Celjani po dolgem času obetavno akcijo. Najprej po podaji z desne iz bližine ni zadel Damjan Vuklišević, takoj zatem pa je Svit Sešlar podal iz kota, David Zec pa je najvišje skočil in izenačil.

Jakoslav Stanković je osamljen streljal v 30. minuti s približno 20 metrov, vendar meril točno v Štubljarja, tako kot v 42. minuti. V 36. pa je moral posredovati tudi Matija Orbanić, ko je streljal Juanjo Nieto.

Drsalnica v Stožicah

Takoj po začetku drugega polčasa je Martin Pečar prišel v kazenskem prostoru do strela, a na koncu za malenkost zgrešil cilj, čeprav so se tudi Celjani trudili, pa je v 58. minuti do novega odprtega strela prišel Stanković, takrat pa žogo poslal visoko čez gol. V 61. minuti je Gašper Trdin povlekel čez polovico igrišča, prišel v kazenski prostor, žoga pa je po zaključnem strelu zletela mimo vrat.

Blizu zadetku je bil Bravo tudi v 71. minuti, ko je Nemanja Jakšić streljal z volejem, a zadel Nieta, v 73. minuti pa so imeli Celjani svojo dotlej najlepšo priložnost v drugem polčasu, ko je s 14 metrov streljal Sešlar, Orbanić pa se je izkazal.

Šiškarji so v 78. minuti znova povedli, Poplatnik je streljal od blizu, vratar Celja je sicer branil, toda žoga se je odbila od prečke pred vrata, kjer je bil Milan Tučić, žogo je brez težav poslal v mrežo.

V 81. minuti je Gašper Jovan preprečil celjsko veselje, a do tega je prišlo v 82., ko je avtogol dosegel nogometaš Brava Ange Caumenan N'Guessan.

Ko je kazalo, da se bosta ekipi razšli z delitvijo točk, pa je v 91. minuti po podaji Jovana z leve strani v osrčju kazenskega prostora drugič na tekmi zadel Tučić.

Olimpija zanesljiva v Ajdovščini
Olimpija je premagala Primorje z 2:0.

Končni izid na tekmi Primorje – Olimpija je postavil Raul Florucz, ki je prav tako vknjižil tri gole v letošnji Prvi ligi. Foto: www.alesfevzer.com
Primorje po dolgih letih spet igra na domačem stadionu v Ajdovščini, čeprav prenova igrišča še ni dokončana. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji so tekmo dobro odprli, Ivan Durdov je v drugi minuti meril previsoko, v 11. pa je Alex Blanco le za nekaj centimetrov zgrešil cilj iz bližine.

V 12. minuti so Ljubljančani povedli – Pedro Lucas je natančno podal do Ivana Durdova, ki je nato s približno 10 metrov matiral Gašperja Tratnika.

V nadaljevanju si Olimpija ni več priigrala priložnosti, Ajdovci pa tudi niso bili posebej nevarni, čeprav so imeli pomoč vetra. Dvakrat je sicer neuspešno poskusil Žan Bešir.

V 71. minuti so zmaji podvojili prednost, ko je po dveh poskusih Alejandra Blanca – oba mu je ubranil vratar Primorja –, do odbitka prišel Raul Florucz, ki je od blizu močno streljal v desni zgornji kot.

Matic Zavnik je v 74. minuti zapravil eno redkih priložnosti Ajdovcev, v 86. je imela Olimpija še en strel od daleč, a ga je Tratnik z nekaj težavami ukrotil, tako da je ostalo pri 0:2.

Olimpija potrdila vodstvo

Brez golov na lendavskem derbiju
Na lendavskem derbiju med Nafto in Muro ni bilo golov (0:0).

Lendavčani in Sobočani so v prvem delu pred lepim številom gledalcev le poredko prihajali do priložnosti, oboji so imeli po dve omembe vredni.

Na tekmi Nafta – Mura je nekaj boljši vtis pustila prva, ki je bila boljša v posesti žoge in številu strelov, med drugim je zadela tudi vratnico. Foto: www.alesfevzer.com

Mura je poskusila v 21. in 36. minuti prek Sandija Nuhanovića, ki je dobro meril od daleč, a je bil Žan Mauricio na mestu, in Stevena Junčaja, ki je meril točno v vratarja. Nafta pa je prvič resneje zagrozila v 29. minuti, ko je malce previsoko s prostega strela sprožil Zsombor Kalnoki-Kis, drugič pa ob koncu polčasa, ko je od daleč streljal Amadej Marinič, izkazal pa se je Florijan Raduha.

V drugem polčasu je najprej iz ugodnega položaja Dominik Csoka meril precej nenatančno, bližje zadetku pa je bil Marinič v 67. minuti, ko je z nizkim strelom od daleč zadel vratnico.

Nafta je imela v tem obdobju žogo precej več v posesti, v 83. minuti tudi zadel prek Roka Pirtovška, a je bil v prepovedanem položaju, tako da je ostalo pri 0:0.

Tako je bilo tudi po poskusu Matica Maruška, ki je v 88. minuti žogo poslal čez gol, podobno je v sodniškem dodatku naredil tudi Borna Proleta.