Celjani in Ljubljančani so se na stadionu Z'dežele razšli brez zmagovalca. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani so iz različnih razlogov izpustili tri nogometne tekme. Sprva so tekmo izpustili zaradi izbruha okužb z novim koronavirusom, nato je svoje dodala še narava, kar pomeni, da so pred srednim obračunom na stadionu Z'dežele zadnjo tekmo odigrali 7. novembra, ko jih je v Kidričevem z 1:0 ugnal Aluminij.

Milović zadel tik pred odmorom
Prvi polčas je bil precej izenačen, obe ekipi sta proti vratom nasprotnika sprožili po pet strelov, od teh sta dvakrat merili v okvir vrat. V uvodnih minutah so bili nevarnejši Celjani, ki pa so pred vrati preveč komplicirali, da bi lahko ugnali vratarja Nejca Vidmarja. V 15. minuti je na drugi strani lepo priložnost za goste po protinapadu zapravil Aldair, ki je pred vrata prodrl s krilnega položaja, a mu je veselje preprečil oprezni vratar Matjaž Rozman. Zelo razpoložen je bil tudi Mustafa Nukić, ki je ogrel Rozmanove dlani po dobre pol ure igre, nato je celjskega vratarja po predložku iz kota še premagal, a je glavni sodnik Roberto Ponis zadetek razveljavil zaradi prekrška nad Denisom Marandicijem. Olimpija je začela iz minute v minuto vršiti vse večji pritisk na vrata gostiteljev, kar se ji je naposled le obrestovalo globoko v sodnikovem dodatku, ko je po predložku Svita Sešlarja iz kota z glavo ob kapetanu Žanu Zaletelu za 0:1 zadel Goran Milović.

Glavni sodnik Roberto Ponis je dvignil kar nekaj prahu z razveljavljenim zadetkom Olimpijinega napadalca Mustafe Nukića v prvem delu tekme. Nukić naj bi ob strelu z glavo storil prekršek nad Denisom Marandicijem. Po koncu prvega polčasa je svoje nezadovoljstvo nad sojenjem izrazil tudi trener zeleno-belih Dino Skender. Foto: www.alesfevzer.com

Svetlin poskrbel za ekspresno izenačenje
Gostitelji v nadaljevanju niso potrebovali veliko časa za izenačenje. Že v 3. minuti drugega polčasa so zablesteli z imenitno akcijo, v kateri je Adam Jakobsen na levi strani najprej lepo zaposlil Marandicija. Ta je hitro podal na rob kazenskega prostora, od koder je Tamar Svetlin neubranljivo sprožil pod prečko.

Ziljkić in Kapun nevarno zapretila Rozmanu
Igra se je nato zelo razživela. Kmalu zatem se je Celjanom ponudila priložnost za preobrat, ko je iz protinapada zapretil Ivan Božić, a je Vidmar poskrbel, da je ostalo pri neodločenem izidu. Olimpija je bila kar malce v šoku, a že v 53. minuti je nevarno z razdalje poskusil Almedin Ziljkić, Rozman je žogo odbil v kot. Bosanski nogometaš je po dobri uri igre Rozmanu zapretil še z neposrednim strelom iz kota, Nik Kapun je navdušil s silovitim volejem z razdalje, ob izteku 66. minute je z roba kazenskega prostora poskusil še Sešlar, a je ostalo 1:1.

Igra se je nato precej umirila, obe ekipi sta si sicer priigrali še nekaj (pol)priložnosti, a se izid ni več spremenil. Najbolj vroče je bilo v 84. minuti, ko se je Sešlar povsem sam znašel iz oči v oči z Rozmanom, a mu je slednji poskus loba zlahka ubranil.