Marcos Tavares je v Prvi ligi debitiral 1. marca 2008 na koprski Bonifiki. Takrat je Olimpija igrala v tretji slovenski ligi. Foto: www.alesfevzer.com

Legendarni kapetan je v tej sezoni igral le na štirih tekmah. V 26. krogu je vstopil v Kidričevem in v 91. minuti postavil končni izid 3:3. Ta točka bi lahko odločila na koncu prvenstva.

V 14 letih je v dresu Maribora odigral številne nepozabne obračune. V Ljudskem vrtu je odločil derbi 20. oktobra 2012, ko je pred 9000 gledalci zadel v zadnji minuti za končnih 1:0.

V soboto bo 38-letni Brazilec zadnjič v kadru Maribora na derbiju. Zelo si želi, da bi dobil priložnost. V tej sezoni je igral le 34 minut.

Sorodna novica Prosinečki bo poskušal zakuhati prvenstvo, Mitrović upa, da se tokrat ne bo veliko videlo sodnika

"Naša zadnja zmaga sega že daleč nazaj. Upam, da lahko to še enkrat ponovim. To bo moj zadnji derbi v karieri. Želim si, da zmagamo in morda tudi zabijem kakšen gol," je v pogovoru za TV Slovenija povedal Tavares.

V zadnji sezoni v karieri želi dvigniti "kanto"
Mariborčani so zadnji naslov državnega prvaka osvojili maja 2019. Lani so bili v zelo dobrem položaju pred zadnjim krogom, a so na domači zelenici izgubili proti Muri z 1:3. Črno-beli so se pod Kalvarijo veselili prvega naslova prvaka.

"V zadnji sezoni v karieri si želim dvigniti 'kanto'. Tudi vsi v mestu in predvsem navijači si želijo ta naslov."

Na treningih Maribora sta bila nekaj časa dva Tavaresa. Sin Marcos mlajši je velik talent. "Dobro je treniral in dokazal, da si želi zaigrati v članski ekipi Maribora. Upam, da bova lahko skupaj zaigrala," je poudaril Tavares.

Če si bodo vijoličasti predčasno zagotovili 16. naslov državnega prvaka v samostojni Sloveniji, bi lahko trener Radovan Karanović v igro poslal oba Tavaresa, kar bi bil edinstven dogodek.