Amer Jukan ni mogel preprečiti poraza Ajdovcev. Foto: MMC RTV SLO
Triglav prvič s polnim izkupičkom
Zadetki s tekme Triglav - Primorje

Nogometaši Triglava so na zadnji tekmi 4. kroga Prve lige si s 3:2 premagali Primorje, s katerim so se lani borili za vrh v drugi ligi. V Kranju so se razveselili prve letošnje zmage.
Srečanje so sicer bolje začeli Ajdovci, ki jih je v 17. minuti v vodstvo popeljal Bojan Džukič. Po prostem strelu Amerja Jukana z desne strani je najprej z glavo poskušal Vladimir Ostojič, vratar Miha Gracar pa je žogo odbil le do Džukiča, ki mu je ni bilo težko poslati v mrežo.
Evrogol Špeliča
Kranjčani so hitro preobrnili potek tekme. V 20. minuti je z izjemnim strelom s približno 25 metrov najprej izenačil Josip Špelič, v 27. minuti pa je zadel še Alen Krcič. Po levi strani je lepo prodrl Dejan Burgar, domiselno podal v sredino, tam pa je bil Krcič na pravem mestu.
Ko je že kazalo, da bodo Gorenjci v slačilnico odšli s prednostjo, je v 45. minuti Primorje poravnalo izid. Po dolgi podaji v kazenski prostor in odbiti žogi je v polno s pomočjo enega od kranjskih branilcev meril Dejan Marijanovič.
Z bele točke za 3:2
V drugem polčasu je približno 500 gledalcev videlo le en zadetek. V 58. minuti se je z 11-metrovke drugič vpisal med strelce Špelič, kar je bilo dovolj za zmago. Prekršek je na robu kazenskega prostora storil Džukič, ki je z roko objel Anžeta Jelarja in ga podrl na tla.
Le nekaj minut pozneje se je Vladimir Ostojič znašel pred Gracarjem, a je streljal mimo vrat. Gostitelji so se v nadaljevanju ubranili vseh ajdovskih napadov, tik pred koncem pa je Bernard Stjepanovič zadel okvir vrat.
Preostala tri srečanja so bila v soboto, derbi med Olimpijo in Mariborom pa bo predvidoma odigran 29. septembra.