Primorje v Prvi ligi si zaseda zadnje mesto, tokrat pa je bilo  najboljše. Foto: MMC RTV SLO
Primorje v Prvi ligi si zaseda zadnje mesto, tokrat pa je bilo najboljše. Foto: MMC RTV SLO
Amer Jukan
Amer Jukan je bil s tremi zadetki proti Mariboru najbolj zaslužen za napredovanje Primorja v finale. Na koncu je bil izbran tudi za najboljšega igralca turnirja. Foto: MMC RTV SLO
Turnir All Star na odboj
Turnir je v dvorano Golovec privabil malo gledalcev. Foto: MMC RTV SLO
Sebastjan Gobec
Sebastjan Gobec je v četrtfinalu prispeval dva zadetka ob zmagi CM Celja proti Hit Gorici s 5:3. Foto: MMC RTV SLO
Ajdovci dobili turnir v Celju

Nogometaši Primorja so v finalu turnirja All Star na odboj v Celju z 8:6 premagali Rudar. Tretje mesto so osvojili Celjani, ki so bili v malem finalu po kazenskih strelih boljši od Maribora.
Rudar je v finalu povedel z golom Dragana Čadikovskega, a je s prostega strela hitro izenačil Sašo Ogrič. Štajerci so vodili še z 2:1 in 3:2, toda Ajdovci so že do odmora napravili preobrat. Ogrič je za vodstvo s 4:3 zadel tik pred koncem prvega polčasa.
Ševzet Mehić je nato povišal na 5:3, toda tekma s tem še zdaleč ni bila odločena. Aleš Jeseničnik je namreč s prostega strela poravnal izid in osem minut pred koncem je bilo znova vse odprto. Trije zaporedni zadetki Primorja v nadaljevanju so vendarle prevesili jeziček na tehtnici v korist rdeče-črnih, za 7:5 je zadel najboljši igralec turnirja Amer Jukan.
Najboljši strelec je bil Alen Ploj (Maribor), ki je zabil devet golov, najboljši vratar pa Gregor Fink (CM Celje).
"Lepo je zmagati na takem turnirju, posebej ker zmage nismo pričakovali. Želja je bila predstaviti se v čim lepši luči. In zmaga je pokazala, da nam je to zelo dobro uspelo. Zaradi tega sem še posebej vesel," je po finalu povedal trener Primorja Milan Petrović.
Tesni odločitvi v polfinalu
Velenjčani so v polfinalu s 6:5 ugnali CM Celje. Proti gostiteljem turnirja in branilcem lanske zmage so zaostajali z 0:2 in 2:5, a nato naredili velik preobrat. V zadnji minuti sta v polno merila Dejan Djermanović in Jeseničnik, ki je končni izid postavil deset sekund pred koncem.
Ajdovci so v polfinalu s 5:4 ustavili Maribor. V finale so napredovali s pomočjo treh zadetkov Jukana, ki je mrežo zadnjič zatresel po udarcu iz kota pet sekund pred iztekom časa. Maribor je povedel z 1:0, nato pa trikrat izenačil.