Trener Primorja Milan Petrovič je s formo svojih varovancev zelo zadovoljen. Foto: MMC RTV SLO
Jože Benko
Jože Benko (Nafta) je z 10 goli najboljši strelec lige. Foto: MMC RTV SLO
Ajdovci gladko prek Nafte

Ključni trenutek na tekmi se je zgodil že v 10. minuti, ko je Nafta na igrišču ostala brez izključenega Murka. Ta si je zaradi prekrška pred lastnim kazenskim prostorom nad Sašom Aleksandrom Živcem prislužil rdeči karton. Rdeče-črni so terensko premoč dobro izkoristili in polčas končali z visokim vodstvom 3:0. Nafta se je na koncu sicer poskusila vrniti v tekmo, a ji z igralcem manj vrnitve ni uspelo uresničiti.

Ajdovci izkoristili terensko premoč
Mrežo Lendančanov je v 28. minuti načel Dejan Marijanović, ki je žogo po podaji Darka Kremenoviča z volejem pospravil v gol. Podajalec pri prvem se je spremenil v strelca drugega zadetka na tekmi - v 42. minuti je žogo z glavo spravil za hrbet vratarja Aleša Ajleca. Na 3:0 je tik pred koncem polčasa povišal Alen Ćoralić.

Benko do 10. gola v sezoni
V nadaljevanju so bili za odtenek boljši gostje, ki so lovili visok zaostanek, a so domači v 70. minuti prednost še povišali. Četrti gol na tekmi je dosegel rezervist Željko Tomić, ki je zadel z roba kazenskega prostora. Takoj zatem so se končno zadetka razveselili tudi navijači Nafte - v 74. minuti je odbiti žogo v mrežo pospravil Slaviša Dvorančič, končnih 4:2 pa je slabih 10 minut pred koncem rednega dela postavil najboljši strelec lige Jože Benko, ki je svoj 10. gol v sezoni dosegel po bliskovitem protinapadu.