Dare Vršič je ostal pri sedmih zadetkih, ki jih je dosegel v letošnji sezoni PrveLige. Reprezentant Slovenije je imel nekaj priložnosti, toda vratar Mujčinović je vse strele ubranil. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Etien Velikonja
Etien Velikonja, nekdanji igralec Hita Gorice, ni bil veliko pri žogi. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Vratar Olimpije Elvis Džafić je v 45. minuti ubranil 11-metrovko Zoranu Pavloviću. Enajstmetrovko je Celju priboril Roman Bezjak, ki je streljal z desetih metrov, Matic Fink pa je žogo z roko preusmeril v kot, zaradi česar je dobil rdeči karton. Številčne prednosti Celjani niso znali izkoristiti, napadi so bili jalovi.

Pri Olimpiji je bil najnevarnejši spet Dare Vršič. V 24. minuti je njegov strel z roba kazenskega prostora lepo ubranil Amel Mujčinović. Tri minute kasneje je po podaji Omladiča s kota Vršič poskušal še z glavo, toda Mujčinović je bil spet zanesljiv. V 70. minuti je Vršič izvedel prosti strel, Anđelković se je zadnji dotaknil žoge, Mujčinović je žogo s težavo ukrotil.

Maribor izenačil z igralcem manj
Hit Gorica je bila na dobri poti, da premaga državne prvake. Vito Plut, nekdanji igralec Maribora, je po podaji Matije Široka zadel v 70. minuti in s sedmimi goli na vrhu lestvice strelcev ujel Vršiča, izenačil pa je po strelu z glavo Marcos Tavares v zadnji minuti rednega dela. Maribor je zadnje pol ure igral brez Aleša Mertlja, ki je dobil rdeči karton.

Trener Maribora Darko Milanič je na igrišče poslal napadalno zasedbo s tremi napadalci, vendar se je prva velika priložnost ponudila Brazilcu Arghusu, ki je po kotu zadel vratnico. Tudi gostitelji so bili nevarni v prvem polčasu: prosti strel razpoloženega Goran Galešića je v vratnico odbil Jasmin Handanović.

Koprski sodnik Ponis razburil prvake
V 59. minuti je Marcos Tavares s prostega strela z roba kazenskega prostora poslal žogo v vratarja Vasjo Simčiča, minuto pozneje pa so do izjemne priložnosti prišli gostitelji. V gneči v kazenskem prostoru je sodnik Roberto Ponis videl prekršek Mertlja, dosodil najstrožjo kazen, Mertlju pa je zaradi ugovarjanja pokazal rdeč karton. Počasni posnetek je pokazal, da se je sodnik zmotil. Toda Plutu je Handanović strel ubranil. Nekaj minut pozneje se je Plut vendarle oddolžil za zgrešeno najstrožjo kazen. Po podaji Matije Široka z desne strani ni okleval z natančnim strelom.

Odločil zadetek Vaša
Nafta je z 1:0 premagala Triglav. Po gneči v kazenskem prostoru Triglava je Arpad Vaš z 12 metrov z močnim in natančnim strelom zadel levi spodnji kot. V 64. minuti bi domači lahko povišali prednost, saj je Patrik Raduha s šestih metrov s "škarjicami" poslal žogo proti prazni mreži, a je goste rešila prečka. Zadnje minute so bile v znamenju gostov iz Kranja, vendar je Lendavčane reševal vratar Aleš Ajlec.

Malo prometa v prvem polčasu, veliko v drugem
Na Bonifiki ni bilo zadetkev. Koper je krenil silovito in v šesti minuti je Milan Osterc s sedmih metrov z glavo sam neoviran streljal v vratarja Aleša Luka. Drugi polčas je bil poln priložnosti, vse poskuse Koprčanov pa je ustavil razpoloženi Luk. V izdihljajih tekme je Posavec s 16 metrov že premagal Murinega vratarja, a je gostujoča obramba žogo z golove črte izbila v polje.