Damir Pekič je z  devetimi zadetki najboljši strelec Domžal v letošnji sezoni. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Damir Pekič je z devetimi zadetki najboljši strelec Domžal v letošnji sezoni. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
15. zmaga Domžal

Na prvi tekmi 28. kroga Prve lige si med Domžalami in CM Celjem so zmagali gostitelji z 2:0. Zadetka sta dosegla Mitja Zatkovič v 58. in Dalibor Teinović v 70. minuti.
Varovanci Darka Birjukova so dolgo lomili odpor povsem obrambno naravnanih Celjanov. V prvem polčasu so si priigrali številne priložnosti, a so bili Zatkovič, Damir Pekič, Juninho in njihovi soigralci pri zaključnih strelih premalo zbrani ter nenatančni.
Na začetku drugega dela je strel Zorana Pavlovića domači vratar Nejc Vidmar komajda ubranil, nato pa se je gostiteljem le odprlo. Zatkovič je z močnim in natančnim strelom s 25 metrov zadel zgornji levi kot vrat nemočnega vratarja Amela Mujčinovića, Teinović pa je po odbiti žogi mrežo zatresel z 28 metrov. Do konca tekme nato pravih priložnosti ni bilo več.
Vodilni Maribor, za katerim Domžale zdaj zaostajajo štiri točke, bo v nedeljo gostoval pri Triglavu.