Maribor bo imel v nedeljo priložnost, da v Novi Gorici spet zavzame vrh Prve lige. Foto: NK Koper/Nicky Kristl
Zavrč na kolena spravil še Koper

Zavrč je spet potrdil, da je pred svojimi gledalci skorajda nepremagljiv, in je z bojevito predstavo ugnal še vodilni Koper z 1:0, čeprav je bil ves drugi polčas z igralcem manj.

Edini zadetek je v 42. minuti dosegel Dino Kresinger, ki je bil v gneči spreten pred koprskim golom.

Tik pred polčasom je drugi rumeni karton dobil Aleš Čeh, potem ko je poskusil izsiliti prekršek za enajstmetrovko.

V drugem polčasu je imel Koper premoč, toda v napadu ni imel pravih rešitev. Zavrč se je z bojevito igro dobro branil in bi v 64. minuti skorajda povišal vodstvo. Josip Golubar, ki je imel veliko zaslug za edini zadetek, se je nenadoma odločil za strel z razdalje in zadel levo vratnico.

Presenetljivi Zavrč se je tako s sedmo domačo zmago (v devetih tekmah) Kopru pridružil na vrhu lestvice, vendar ima Maribor dve tekmi manj.

Nedeljski obračun Gorice in Maribora si boste lahko ogledali v prenosu na TV Slovenija 2 in na MMC-ju.