Burja v Ajdovščini
Matjaž Bohinc (prvi z desne) je ravnal pravilno, ko se je odločil za odpoved srečanja Primorje - Drava. Foto: www.primorje-nklub.si
Domžalčani ostali na vrhu lestvice

Po nekaj zrelih priložnostih na obeh straneh so prvi zadetek dosegli gostitelji. Danijel Brezič je izvajal kot z desne strani, v uigrani akciji je podal do Andraža Kirma. Slovenski reprezentant je prodrl v kazenski prostor in žogo "vrnil" 12 metrov od vrat, kjer je bil osamljeni Luka Žinko, ki je z močnim strelom s prve po tleh premagal nemočnega Safet Jahiča.

Junuzovićev sedmi gol ni pomagal

V 59. minuti so Domžalčani kronali premoč v 2. polčasu. Kirm je z desne strani poslal uporaben visok predložek v kazenski prostor, kjer je Jože Benko dobil skok in s strelom v daljši kot podvojil prednost prvakov. Po zajetnem vodstvu so gostitelji popustili, kar so "knapi" izkoristili. Dejan Grabič je z desne strani izvajal prosti strel, sredi kazenskega prostora pa je daleč najvišje skočil najboljši strelec letošnje sezone Edin Junuzović, ki je z natančnim strelom z glavo znižal na 1:2. Za morebitno presenečenje pa je zmanjkalo časa, saj so se vodilni na lestvici zbrali in dobro pazili na žogo.

V Ajdovščini šele konec septembra
Tekma med Primorjem in Labod Dravo, ki bi se morala na Primorskem začeti ob 16.00, je bila zaradi burje odpovedana in prestavljena na drug termin. Glavni sodnik Matjaž Bohinc in delegat tekme Janko Kodarin sta se za ta korak odločila po dveh ogledih, in ko sta začetek že prestavila za četrt ure. Burja je v Vipavski dolini pihala s sunki do 120 km/h.

"Ekipi se strinjata z odpovedjo in vsi se zavedamo, da ne bi imelo nobenega smisla začeti srečanje. Prvi možni termin je konec septembra, saj sta naslednji dve sredi zasedeni," je odločitev pojasnil sodnik Bohinc.