Aaron Ramsey je v zadnji akciji na tekmi zadel mrežo Marseilla. Foto: EPA
Neven Subotić
Neven Subotić je bil zelo razočaran po novem porazu nemških prvakov. Foto: EPA
Andre Schürrle
Andre Schürrle se s trenerjem Robinom Duttom veseli izenačenja na BayAreni. Foto: EPA
Raul Meireles in Fernando Torres
Raul Meireles in Fernando Torres sta že po pol ure poskrbela za odločitev na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović je načel mrežo Bateja. Foto: EPA
Andres Iniesta
Andres Iniesta in Lionel Messi se veselita prvega zadetka za Barco. Foto: EPA
Navijači Apoela
Navijači Apoela so bili zelo glasni tudi na Portugalskem. Foto: EPA

Srečanje na Velodromu, ki ga je sodil Damir Skomina, ni postreglo z dobrim nogometom. Vse je že kazalo, da se bo tekma končala brez zadetkov. V 92. minuti so topničarji prišli do gola, ki jih je popeljal na prvo mesto. Zadetek sta zrežirala rezervista, Gervinho je lepo našel Aarona Ramseyja, ki je z desnico ukanil Steva Mandandaja.
Nemški prvaki na kolenih v Pireju
Olympiakos Pirej je še poglobil krizo dortmundske Borussie (3:1). Nemški prvaki imajo le točko po treh krogih in so na zadnjem mestu v skupini F. Za veselje na razprodanem stadionu Georgios Karaiskakis je že v 8. minuti poskrbel Jose Holebas, ki je zadel z glavo po podaji Ivana Marcana z leve strani. Po četrt ure igre je Šindži Kagava zatresel mrežo Grkov, a je bil Robert Lewandowski v nedovoljenem položaju, pred vrati pa je oviral vratarja Franca Costanza.
V 26. minuti je Mario Götze podal do Lewandowskega, ki je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora izenačil. Rafik Djebbour se je pet minut pred odmorom obrnil okoli Nevena Subotića in mojstrsko zadel za 2:1. Akcijo je začel Kevin Mirallas, ki je premešal zmedeno obrambo rumeno-črnih. Izbranci Jürgena Kloppa so v drugem polčasu zaigrali še slabše. Končni izid je postavil Francois Modesto v 78. minuti z glavo po podaji Ariela Ibagaze.

"Lekarnarji" v drugem delu nadigrali Valencio
V skupini E je Bayer Leverkusen dosegel velike tri točke proti Valencii. Gostje so bili na začetku srečanja nevarnejši. Roberto Soldado je v 20. minuti z osmih metrov stresel vratnico. Štiri minute pozneje je zadel Jonas po sijajni podaji Soldada z leve strani. Valencia je bila v prvem delu precej boljši tekmec, a ji ni uspelo kronati premoči, nekajkrat se je izkazal tudi vratar Bernd Leno.

V drugem polčasu so "lekarnarji" zaigrali kot prerojeni. Andre Schürrle je v 52. minuti z levico s 15 metrov izkoristil podajo Michala Kadleca. Štiri minute pozneje je Michael Ballack začel hitri protinapad, učinkovito pa ga je zaključil Sidney Sam, ki je žogo poslal z desne strani pod prečko. Victor Ruiz ga je le opazoval, vratar Diego Alves ni imel možnosti.

"El Nino" se je razigral
Chelsea je že v prvem polčasu odločil zmagovalca proti Genku. Raul Meireles je že v 8. minuti po kratki podaji Ashleyja Cola sprožil s 25 metrov in z diagonalnim strelom matiral Laszla Kötelesa. Zelo razpoložen je bil Fernando Torres, ki je najprej v 11. minuti zadel z desnico po podaji Franka Lamparda. "El Nino" je v 27. minuti povišal na 3:0 po podaji Meirelesa. Branislav Ivanović je tri minute pred koncem napovedal polom Belgijcev. Po prostem strelu Florenta Maloudaja je bil najvišji v kazenskem prostoru. Piko na i je postavil Salomon Kalou v 72. minuti. Po podaji Joseja Bosingwe je Torres streljal naravnost v vratarja Kötelesa, odbito žogo pa je Kalou potisnil v mrežo.

Lahko delo za Milan in Barco
Velikana v skupini G sta imela lahki nalogi. Milan je z 2:0 ugnal Bate iz Borisova. Italijanske prvake je v vodstvo popeljal Zlatan Ibrahimović v 33. minuti s strelom z roba kazenskega prostora, končni izid pa je z izjemnim strelom pod prečko postavil Kevin Prince Boateng v 70. minuti.

Barcelona je odpravila Viktorio iz Plzna prav tako z 2:0. Za Katalonce sta zadela Andres Iniesta po lepi podaji Lionela Messija v 10. minuti, osem minut pred koncem je bil natančen še David Villa. V strelih na gol je bilo kar 17:0, Messi je zapravil nekaj izjemnih priložnosti, Katalonci so imeli 71 odstotkov igralnega časa žogo v svojih nogah.

Apoel še vedno na vrhu skupine G
V skupini G je Porto proti Apoelu iz Nikozije iztržil le neodločen izid (1:1). Hulk je gostitelje popeljal v vodstvo s prostega strela v 13. minuti, izenačil pa je Ailton v 19. minuti z močnim strelom s 25 metrov. Šahtar iz Donjecka je remiziral z Zenitom iz St. Peterburga (2:2). Za gostitelje sta zadela Willian (15.) in Luiz Adriano (45.), za Ruse pa Roman Širokov (33.), ki je v deseti minuti zapravil enajstmetrovko, in Viktor Fajzulin (60.).

3. krog, skupina E:
BAYER LEVERKUSEN - VALENCIA 2:1 (0:1)
Schürrle 52., Sam 56.; Jonas 24.

CHELSEA - GENK 5:0 (4:0)
Meireles 8., Torres 11., 27., Ivanović 42., Kalou 72.

CHELSEA 3 2 1 0 8:1 7 BAYER LEVERKUSEN 3 2 0 1 4:3 6 VALENCIA 3 0 2 1 2:3 2 GENK 3 0 1 2 0:7 1