Branilec Crvene zvezde Ibrahim Gueye v zračnem dvoboju z Rangersom Jeanom Claudom Darchevillom. Foto: EPA
Tomasso Rocchi je bil junak Lazievega preobrata v Romuniji. Foto: Reuters
Peter Crouch
Peter Crouch je z zgodnjim golom razblinil upe Toulousa. Foto: EPA
Dirk Kuyt
Dirk Kuyt je kljub visokemu vodstvu grizel vse do zadnjih minut, ko je tudi dosegel oba zadetka. Foto: Reuters

Škoti so tako pred 55.000 navijači na Marakani ubranili minimalno prednost (1:0) s prvega srečanja. V prvem polčasu so imeli rdeče-beli popolno premoč, a je ob strelih Igorja Burzanovića in Ognjena Koromana odlično posredoval vratar Allan McGregor. Po odmoru dolge podaje Beograjčanov niso resneje ogrozile Škotov, ki so zapretili prek Jeana-Clauda Darchevilla in Leeja McCullougha.

"Srce smo pustili na igrišču, a izkazalo se je, da nas je gol, ki smo ga na prvi tekmi prejeli v zadnji minuti, zelo drago stal. Škoda, a po drugi strani se ne smemo pritoževati, saj na dveh tekmah nismo zabili gola," je pošteno dvoboj ocenil strateg rdeče-belih Milorad Kosanović.

Lazio si je rešil kožo
Laziu je po 1:1 na domačem igrišču tudi na povratnem srečanju proti Dinamu iz Bukarešte kazalo slabo, saj je Florian Bratu v 27. minuti popeljal Romune v vodstvo. Toda v nadaljevanju so se Rimljani le zbrali. Za 1:1 je z 11 metrov zadel Tomasso Rocchi (47.), ki je nato mojstrsko s peto podal Goranu Pandevu za drugi gol v 54. minuti. Rocchi je piko na i postavil v 65. minuti, ko je neoviran zadel s strelom znotraj kazenskega prostora.

"Izgubili smo tekmo, ki smo jo imeli v svojih rokah. Posamezne napake so podarile Laziu zmago," je bentil trener Dinama Mircea Rednic.

Toulouse jo je še dobro odnesel
Liverpool pričakovano ni imel težav s Toulousom, ki ga je ugnal že na prvi tekmi (1:0). Na Anfield Roadu je bilo 4:0, a bi glede na prikazano, v mreži Francozov lahko končala še kakšna žoga več.