Dirk Kuyt je poskrbel za veselico na Anfieldu. Foto: Reuters
Nogometaši Liverpoola
Nogometaši Liverpoola so takole proslavljali prvi gol. Foto: Reuters
Wayne Rooney
Obe moštvi sta zelo živahno začeli tekmo, vendar je United predrago plačal dve napaki v svojem kazenskem prostoru. Foto: Reuters
Kenny Dalglish in Alex Ferguson
Trenersko rivalstvo med Dalglishem in Fergusonon sega še na začetek 90. let prejšnjega stoletja. To je njun 20. ligaški obračun. Dalglish je zadnjega ligaškega pred odhodom z Liverpoolove klopi februarja 1991 dobil s 4:0. Tekma je bila septembra 1990. Foto: Reuters
Steven Gerrard in Ryan Giggs
Dve klubski ikoni Steven Gerrard in Ryan Giggs sta se takole borila za žogo. Giggs svojih jubilejnih tekem očitno ne bo ohranil v lepem spominu. Zadnjo na Stamford Bridgeu, ko je s 606. nastopom izenačil klubski ligaški rekord Bobbyja Charltona, je izgubil z 1:2, tokrat je bilo še slabše. Foto: Reuters

Na srečo rdečih vragov Arsenal njihovih spodrsljajev povsem ne izkorišča, saj so topničarji v soboto le remizirali s Sunderlandom (0:0) in zaostanek ob tekmi manj zmanjšali na tri točke.

Kuyt zadeval še za vsa leta nazaj
Za četo Alexa Fergusona je bila tokrat prav toliko kot naveza Suarez-Kuyt, ki je zrežirala vse tri domače gole, usodna neprepričljiva zadnja vrsta. Brez poškodovanega Ria Ferdinanda in kaznovanega Nemanje Vidića pač ni na enaki ravni. Obe osnovnošolski napaki je Kuyt znal izkoristiti, tretji gol pa zabil po odbitku Edwina van der Sarja. To so bili njegovi sploh prvi zadetku proti Unitedu od prestopa na Anfield leta 2006. Tolažilni gol za goste je dosegel Javier Hernandez.

Suarez osmešil Unitedovo zadnjo vrsto
Luis Suarez se je v 34. minuti poigral z gostujočo zadnjo vrsto in podal pred gol, kjer je Kuyt le še zabil žogo v prazno mrežo.

Kuyt izkoristil še eno darilo, tokrat Nanija
Novo napako je nizozemski napadalec izkoristil le pet minut pozneje. Suarez je tokrat poslal visoko žogo v gostujoči kazenski prostor, Luis Nani jo je z glavo nerodno izbil proti Kuytu, ki jo je še enkrat brez težav poslal v gostujoči gol. Prvi polčas se je končal s kar petminutnim dodatkom po petelinjenju številnih nogometašev, nazadnje Rafaela in Martina Škrtela.

Kar dve poškodbi še pred odmorom
Nanija je še pred odmorom zamenjal Hernandez, tudi Liverpool pa je moral menjati zaradi poškodbe. Fabia Aurelia je zamenjal Sotirios Kyrgiakos.

Hernandez z glavo znižal zaostanek
Gostitelji so v drugem delu vodstvo povišali v 65. minuti, ko je po nerodnem prekršku Wesa Browna Suarez zapretil s prostega strela, po odbitku van der Sarja pa je bil Kuyt še tretjič na mestu. Hernandez je po nekaj gostujočih poskusih izid vendarle znižal v 92. minuti, ko je zadel z glavo po podaji Ryana Giggsa. Valižan je s 607. ligaškim nastopom presegel klubski rekord Bobbyja Charltona.

Dalglish zelo blizu dolgoletni pogodbi
"Način naše igre je bil zelo pomemben. Igralcem grejo vse čestitke. Zmago smo si zaslužili, o tem ni dvoma," je bil jedrnat domači menedžer Kenny Dalglish. Po tej zmagi so še glasnejši pozivi, da si zasluži dolgoletno pogodbo po januarski odpustu Royja Hodgsona.