Wayne Rooney se je najprej razveselil zadetka Andersona za 2:0, nato pa je z glavo postavil končni izid. Foto: Reuters
Michael Dawson in Danny Welbeck
Michael Dawson je imel veliko dela z Dannyjem Welbeckom. Foto: Reuters

Odsotnost poškodovanih osrednjih branilcev Nemanje Vidića (odsoten bo najmanj mesec) in Ria Ferdinanda se ni poznala. Od zadnjih 21 medsebojnih tekem v Premier ligi so jih aktualni prvaki dobili kar 16, pet tekem pa se je končalo z remijem. Tottenham je na Old Traffordu nazadnje slavil oktobra 1989.

Angleški nogomet in Črni labod: V 2. krogu sta bila najbolj natančna Luka Petrič in Andrej Bauer, ki sta pravilno napovedala razplete 6 parov (tabela na dnu bloga).

V prvem delu gostje enakovredni
Gostitelji so začeli odločno. Obetavni Tom Cleverley je v 8. minuti nevarno streljal, a se je Brad Friedel izkazal z obrambo. V 25. minuti je Wayne Rooney zaposlil Ashleyja Younga, ki je z glavo meril mimo vrat. Do odmora so gostje zaigrali precej bolje in bili enakovredni.

Welbeck natančen z glavo
Na začetku drugega dela je Young znova ogrel dlani Friedla. V 52. minuti je Aaron Lennon prodrl po desni strani, v sredini se mu je odprl Rafael van der Vaart, a žogo je v zadnjem trenutku odbil Jonathan Evans. Lennon je v jezi prijel žogo z roko, čeprav še ni prešla črte, zato je Tottenham ostal še brez kota. V 61. minuti je Cleverley podal z desne strani, obramba Hotspursov pa je popolnoma pozabila na Dannyja Welbecka, ki je z glavo poslal žogo v mrežo.
Anderson v polno, Defoe v vratnico
Odpor gostov je bil strt. Najprej je bil dvakrat zelo blizu Rooney, prvič se je izkazal Friedel, drugič pa je napadalec meril prek vrat. Četrt ure pred koncem si je Anderson izmenjal dvojno podajo z Welbeckom, ki mu je žogo atraktivno vrnil s peto, Anderson pa je matiral Friedla. Že v naslednji minuti je imel Tottenham najlepšo priložnost na srečanju. Vratar David de Gea je slabo ocenil let žoge, ki je končala pri Jermainu Defoeju. Napadalec gostov je z močnim strelom stresel vratnico.

Rooney postavil piko na i
V 81. minuti so vstopili Dži Sung Park, Javier Hernandez in Ryan Giggs, ki je v 87. minuti z desne strani mojstrsko zaposlil Rooneyja. Napadalec je z glavo natančno poslal žogo v malo mrežico, Friedel je bil nemočen. To je bil že 149. zadetek Rooneyja za United. Razmerje v strelih na vrata je bilo 21:12 (6:8 v okvir), gostitelji so imeli 60 odstotkov igralnega časa žogo v svojih nogah.
Sir Alex navdušen nad mladimi igralci
"V drugem polčasu smo zares zaigrali odlično. To je le potrditev, da je bila prava odločitev, ko sem zaupal mladim igralcem. Nocoj so zares prikazali vse svoje sposobnosti," je bil nasmejan trener Alex Ferguson.
Rdeče vrage že v nedeljo ob 17.00 čaka nov derbi, ko na Old Trafford prihaja Arsenal.