Gareth Bale je v La Ligi dosegel tretji gol iz prostega udarca, za kar je v sezoni in pol porabil 15 prostih strelov. Za primerjavo: Cristiano Ronaldo je prav tako za tri gole "pokuril" kar 39 prostih strelov. Foto: EPA
Nacho in Alvaro Arbeloa (Real Madrid)
Po petih letih in pol se je na tekmi Reala zgodilo, da sta bila pri golu tako podajalec kot strelec vzgojena v kraljevem klubu (vir @MisterChiping). Foto: EPA

Tekma 18. kroga je bila odločena že po pol ure igre, ko sta James Rodriguez in Gareth Bale poskrbela za vodstvo z 2:0. V 12. minuti je Valežan v ogenj na levi strani poslal Cristiana Ronalda, ki je poslal natančno povratno podajo do Jamesa in Kolumbijec je pospravil žogo v mrežo gostov iz Barcelone.

Po slabe pol ure je Real prišel do prostega udarca, ki ga je za spremembo izvedel Bale, in to mojstrsko, ob spodkopani žogi, ki se je od vratnice odbila v mrežo je bil vratar Kiko Casilla povsem nemočen. S pravim evrogolom in šele prvim golom Reala iz prostega udarca v sezoni je Bale podvojil vodstvo Madridčanov.

Espanyol nenevaren tudi z igralcem več
Za nekaj negotovosti je na začetku 2. polčasa z izključitvijo poskrbel Fabio Coentrao, ki si je v 52. minuti z nemarnim posredovanjem prislužil rdeči karton. Portugalec je namreč z obema nogama zaštartal proti Joseju Canasu. A kljub igralcu več gostje niso niti enkrat resno ogrozili Ikerja Casillasa. Četrt ure pred koncem je bil postavljen končni izid, ko je Alvaro Arbeloa podal z levega krila na drugo vratnico, kjer je žogo umiril Nacho in 24-letni obrambni vezist je dosegel prvi članski gol za Real, katerega član je že od 11. leta starosti.

Atletico in Barca na derbi z -4
Po dveh zaporednih porazih je Real Madrid tako utrdil 1. mesto v La Ligi in si povrnil samozavest pred četrtkovo povratno tekmo osmine finala v kraljevem pokalu, ko bo na domačem Santiagu Bernabeu na madridskem derbiju lovil zaostanek proti Atleticu z 0:2.

A branilce španskega naslova v nedeljo čaka še prvenstveni derbi, saj Atletico Madrid ob 21. uri gostuje pri Barceloni, pred obema tekmecema pa ima zdaj Real štiri točke prednosti.