Cristiano Ronaldo je imel šov na stadionu Mendizorroza. Foto: Reuters
Kevin Gameiro
Kevin Gameiro je že v prvem polčasu dvakrat zatresel mrežo Malage. Foto: Reuters
Rafinha
Rafinha je odločil tekmo na Camp Nouu. Foto: Reuters

el je Cristiano Ronaldo, ki je dosegel hat-trick, zapravil pa je še najstrožjo kazen.
Alaves je začel odločno in v 7. minuti prišel do vodstva. Theo Hernandez je ušel po levi strani in podal pred vrata, kjer je bil Raphael Varane prekratek, Keylor Navas je krenil v prazno, Deyverson pa je zlahka zatresel prazno mrežo.

Ronaldo zrežiral preobrat v prvem polčasu
V 17. minuti je Gareth Bale izvajal prosti strel, Deyverson je v živem zidu skočil in stegnil roko, žoga naj bi ga zadela v komolec. Gostitelji so ostro protestirali, saj je sodnik Jose Maria Sanchez Martinez pokazal na belo točko, ki jo je unovčil Ronaldo. Portugalec je zadel tudi v 33. minuti. Po podaji Karima Benzemaja se je odločil za strel s 25 metrov, žoga je zadela branilca gostiteljev in malce spremenila smer, zato je bil vratar Fernando Pacheco nemočen.

V drugem polčasu je Madridčanom uspelo zadržati prednost. V 79. minuti je Daniel Torres v kazenskem prostoru podrl Ronalda pri podaji iz kota. Portugalec si je znova nastavil žogo na belo točko, a z desnico ni bil najbolj natančen, Pachecu je žogo uspelo odbiti.

Rezervist Morata mojstrsko zadel z lobom
Izjemno akcijo sta izpeljala Marcelo in Alvaro Morata v 84. minuti. Napadalec, ki je v 67. minuti zamenjal Benzemaja, je v polnem šprintu po dolgi podaji žogo z lobom poslal v mrežo in zapečatil usodo Alavesa. Ronaldo je zabil hat-trick dve minuti pred koncem, ko si je izmenjal dvojno podajo z Marcelom, nato pa z desnico poslal žogo z desetih metrov ob vratnici v mrežo.

Oblak klonil dvakrat, Atletico vseeno do treh točk
Atletico je premagal Malago s 4:2. Na stadionu Vicente Calderon so gostitelji povedli v 7. minuti, ko je po podaji Antoina Griezmanna z levico zadel Yannick Carrasco. V 24. minuti je branilec Bakary Kone nespretno podal žogo z glavo pred svoja vrata, darilo pa je unovčil Kevin Gameiro in z desetih metrov z desnico povišal na 2:0. Po pol ure igre je Sandro Ramirez z leve strani izvajal prosti strel, žogo je zavrtinčil proti vratom, Jan Oblak je bil prekratek in žoga je končala pod prečko. Tik pred odmorom je po dolgi podaji Griezmanna znova zadel razigrani Gameiro.

Po uri igre je Atletico ostal le z deseterico, saj je Stefan Savić zaradi spotikanja prejel drugi rumeni karton. Štiri minute zatem je po podaji iz kota do strela z glavo prišel Ignacio Camacho, žogo je poslal med nogama Oblaka v mrežo. Končni izid je postavil Carrasco z diagonalnim strelom z desnico, žogo je lepo poslal v malo mrežico. Dve minuti pred koncem so bile moči izenačene, saj je bil izključen tudi Chory Castro zaradi drugega rumenega kartona.

Rafinha z volejem odločil na Camp Nouu
Barcelona je bila na Camp Nouu boljša od Granade z 1:0. Katalonci so imeli veliko premoč (streli na vrata 15:1, v okvir 5:0, koti 8:1 posest žoge 72:28 %). V prvem polčasu je imel najlepšo priložnost Luis Suarez v 35. minuti z roba kazenskega prostora, a se je izkazal vratar gostov Guillermo Ochoa.

Odločitev je padla v 48. minuti, ko je Lionel Messi podal pred vrata, kjer je Neymar zadel vratnico, odbito žogo pa je v gneči Rafinha spretno poslal z volejem v mrežo. Do konca tekme sta bila blizu povišanja vodstva Neymar in Suarez, a je ostalo pri minimalni zmagi Barcelone.