Ronaldo je bil najboljši igralec tekme med Realom in Deportivom. Branilci La Corune ga niso znali ustaviti. Foto: EPA
Jordi Lopez
Jordi Lopez je najprej zapravil enajstmetrovko, potem pa je v zadnji minuti pokopal Valencio. Foto: EPA

V 8. minuti je prosti strel z desne strani izvajal David Beckham, žogo pa je v lastni gol poslal gostujoči branilec Hector. Šov je nadaljeval najboljši igralec tekme Brazilec Ronaldo, ki je za svojo predstavo prejel stoječe ovacije domačih pristašev. Po prodoru Roberta Carlosa po levi strani in natančni podaji Ronaldo v 37. minuti ni imel težav pri realizaciji. Podajalec pri tretjem zadetku je bil ponovno Beckham, ki je še enkrat iz prostega strela žogo natančno poslal pred vrata Josa Moline, ki je bil nemočen ob strelu z glavo neoviranega Sergia Ramosa.

75.000 gledalcev na Santiagu Bernabeu je zadnji, četrti zadetek videlo sedem minut pred koncem, ko je Julio Baptista z močnim strelom pod prečko Realu še dodatno dvignil samozavest pred večnim derbijem čez teden dni, ko se Real podaja na Nou Camp k Barceloni.

Jordi od tragika do junaka
Jordi Lopez je z zmagovitim zadetkom v 90. minuti proti Valencii Sevilli vlil upe na nastop v Ligi prvakov prihodnje leto. Najpomembnejša trenutka tekme sta se zgodila šele ob koncu srečanja. V 76. minuti je v kazenskem prostoru Valenciin branilec Roberto Ayala podrl domačega zvezdnika Argentinca Javierja Saviolo in si za to prislužil še rdeči karton. Enajstmeterovko je izvajal Jordi, ki pa je zadel le okvir vrat in skoraj postal tragični junak srečanja. Za napako se je navijačem odkupil tik pred iztekom tekme, ko je za zmago z glavo žogo poslal pod prečko gostujočega vratarja. Petouvrščena Sevilla sedaj za želenim četrtim mestom, ki ga drži Valencia, zaostaja le še dve točki.

Barcelona le s točko iz Malage
Nogometaši Barcelone so si na gostovanju pri zadnjeuvrščeni Malagi privoščili le remi (0:0). Kljub temu imajo pred prvim zasledovalcem praktično neulovljivo prednost enajstih točk.