Slavje Reala ob koncu tekme. Kapetan Iker Casillas s pokalom za naslov španskega nogometnega prvaka. Foto: Reuters
Lionel Messi
Leo Messi je dosegel letos kar 50 zadetkov in s štirimi goli prednosti pred Cristianom Ronaldom postal najboljši strelec španskega prvenstva. Foto: EPA

S tem dosežkom so Madridčani postavili nov rekord La Lige, ki ga je pred tem držala Barcelona. Katalonci so leta 2010 zbrali 99 točk. Na zadnjem obračunu so za kraljevi klub na Santiago Bernabeuu zadeli Cristiano Ronaldo, Karim Benzema in dvakrat Mesut Özil. Tudi s 121 goli je Real postavil nov mejnik. Ronaldo je kot prvi igralec v Premieri v eni sezoni zadel proti vsem klubom.

Messiju pichichi, Valdesu zamora
Barcelona je sezono končala z remijem na gostovanju v Sevilli pri Betisu (2:2). V prvem polčasu je Barco v vodstvo po podaji Xavija Hernandeza iz kota z glavo popeljal Sergio Busquets. V drugem polčasu je drugi rumeni karton prejel Dani Alves, nato pa je Ruben Castro z dvema zadetkoma v treh minutah preobrnil izid. Točko je Kataloncem priigral Seydou Keita.

Nogometaši Barce so po zadnji tekmi dobili dve individualni nagradi. Victor Valdes je petič prejel nagrado zamora za najboljšega vratarja v ligi. S petim nazivom to priznanje postane zlato. Lionel Messi pa je prejel pichichija za najboljšega strelca v prvenstvu. Argentinec je postavil neverjeten rekord 50 golov. Lani je mejnik postavil Ronaldo, ki je zadel 41-krat. Letos jih je Portugalec prispeval 46.

Slovo Villarreala od La lige
V Ligo prvakov se je neposredno uvrstila Valencia, v kvalifikacije pa prvič v klubski zgodovini napreduje Malaga. Nastop v Evropski ligi so si priigrali Levante, Atletico Madrid in Athletic Bilbao. V nižji rang se presenetljivo seli Villarrel, ki je letos celo igral v Ligi prvakov, pred šestimi leti pa nastopil v polfinalu najmočnejšega evropskega tekmovanja.