Raul je dvignil na noge 80.000 navijačev belega baleta. Foto: EPA
Ruud van Nistelrooy
Ruud van Nistelrooy je zabil kot v najboljših časih pri Manchestru. Foto: Reuters
Ronaldinho in Roberto Carlos
Brazilca Ronaldinho in Roberto Carlos sta se po koncu zapletla v prijeten klepet. Foto: EPA

Izjemno razburljivo tekmo je že v 3. minuti napovedal Raul, ki je visok predložek Sergia Ramosa z desne strani z glavo pospravil v mrežo. Raul je bil v središču pozornosti tudi 10 minut pozneje, ko je stresel prečko. Barca se je prebudila v 2. polovici polčasa. Lionel Messi je preigral dva branilca, podal do Eidurja Gudjohnsena, ki pa je z nekaj metrov streljal mimo. Nekaj trenutkov pozneje sta čarovnika v rdeče-modrem dresu Ronaldinho in Messi z duhovito dvojno podajo izigrala domačo obrambo, vendar se je Argentincu pred strelom žoga odbila v koleno, tako da ni najbolje zaključil.

Barceloni manjka Eto'o
Na začetku drugega polčasa so Katalonci pritisnili. Ko se je zdelo, da je izenačenje le še vprašanje časa, so Guti, Robinho in van Nistelrooy izpeljali hiter protinapad, ki ga je zadnji končal z volejem v prazno mrežo. Victor Valdez je pred tem zaplaval v "prazno" in zgrešil predložek Robinha. Nizozemski napadalec je pozneje z roba kazenskega prostora zadel prečko, poleg tega pa je izgubil še dvoboj "iz oči v oči" z vratarjem Barcelone.

Do konca srečanja sta obe moštvi napadali in kaj lahko bi se izid v deževnem Madridu spremenil. Predvsem Barceloni se zelo pozna odsotnost poškodovanega kamerunskega napadalca Samuela Eto'oja, ki je bil vselej strup za Real. Islandec Gudjohnsen za zdaj še ni na ravni "afriškega princa."

"Zdaj igramo kot moštvo - kakovostno in z ekipnim duhom. Po porazu z Getafejem smo imeli resen pogovor in po tem je v ekipi prišlo do popolne spremembe. Prav to je bilo ključno," je po uspehu razpredal trener Reala Fabio Capello. Strateg Barcelone Frank Rijkaard pa je povedal: "Izgubili smo tekmo, ne pa prvenstva. Iz tega se moramo nekaj naučiti in si s trdim delom nazaj pridobiti samozavest. Borii smo se, vendar nismo izkoristili priložnosti. Oni so jih."

V preostalih tekmah je Valencia z golom Davida Ville premagala Osasuno in se na vrhu lestvice točkovno izenačila z Barcelono. Pred Realom je na 3. mestu Sevilla, ki je z 2:1 odpravila Gimnastic. Oba zadetka je dosegel malijski napadalec Frederic Kanoute, prvega z izjemnim volejem.