Grimasa Zlatana Ibrahimovića po svoje govori o nemoči stare dame.
Policija je imela pred in tudi med tekmo precej dela. Na sliki: v spopadu s 50 navijači Juventusa.
Sylvain Wiltord po zadetku v 10. minuti

Oba kluba sta dolgo, vse od 80. let, čakala, da sta se prebila tako daleč. Liverpool je z obrambno taktiko na Delle Alpiju povsem onemogočil Juventus, Nizozemci pa so izločili Lyon, potem ko je bilo po rednem delu in podaljšku 1:1.

Liverpool je izvedel catenaccio
Redsi so domače uničili z italijanskim orožjem - izjemno obrambno igro, v kateri ni bilo prostora za napadalce črno-belih. Ti so bili še najbližje zadetku v 78. minuti, ko je Fabio Cannavaro z glavo zadel stativo. Juventus je bil nemočen kot že dolgo ne, Rafael Benitez pa je taktično nadigral Fabia Capella.

Tekma ni ponudila veliko užitkov. V prvem polčasu je imel lepo priložnost Zlatan Ibrahimovic, v drugem pa poleg Cannavara Milan Baroš, ki je v 50. minuti po solo prodoru za las streljal mimo vrat. Naslednji tekmec Liverpoola bo Chelsea. Prvič bosta tako v polfinalu Lige prvakov med seboj obračunali dve angleški ekipi.

Obračun v Torinu, kjer je bilo pred in med tekmo zelo napeto, je bil poln bolečih spominov. V finalu pokala državnih prvakov, ko sta se merila ista nasprotnika, je namreč leta 1985 po neredih na bruseljskem stadionu umrlo 39 ljudi, po večini italijanskih navijačev. Poleg tega je v bližnjem Milanu torkov mestni derbi zaznamovalo divjanje navijačev Interja.

Gomes ubranil dve 11-metrovki
PSV Eindhoven si je napredovanje priigral po strelih z bele točke. Doslej je takšna loterija že trikrat (1996, 2000 in 2003) odločila finale Lige prvakov, nikoli pa ni bilo usodnih enajstmetrovk na nižjih izločilnih ravneh Lige prvakov.

Junak tekme je bil vratar Heurelho Gomes, ki je obranil dve enajstmetrovki. Zadnji strel za evropske prvake z leta 1988 - tudi takrat pod vodstvom trenerja Guusa Hiddinka - je uspešno izvedel Robert. Gostitelji so bili blizu zmage že v podaljšku.

PSV EINDHOVEN   5 - 3   Lyon