Karim Benzema je z desne strani matiral Dido. Foto: Reuters
Milan
Navijači Milana so Kakaja pričakali s transparentom 'Hvala, Kaka'. Foto: EPA
Yohan Gourcuff in Laurent Blanc
Yohan Gourcuff prejema čestitke trenerja francoskih prvakov Laurenta Blanca. Foto: EPA
Arjen Robben
Arjen Robben in soigralci so v izgubljenem položaju. Foto: EPA
Miloš Krasić
Moskovčani proslavljajo drugi zadetek Miloša Krasića (v sredini). Foto: EPA
Antonio Valencia
Ekvadorec Antonio Valencia je v klub prišel kot zamenjava za Cristiana Ronalda. Za zdaj se s težko nalogo dobro spoprijema. Foto: EPA
Didier Drogba in Carlo Ancelotti
Didier Drogba je v prvi tekmi po odsluženi kazni pokazal, da je lačen golov. Foto: EPA

Madridčanom se tako ni uspelo maščevati rdeče-črnim za poraz (2:3) pred 14 dnevi. Real je začel silovito, strela Sergia Ramosa in Karima Benzemaja sta za las zgrešila okvir vrat. Na drugi strani je Iker Casillas snel 'zicer' junaku prve tekme Alexandru Patu. V 29. minuti so gostje le kronali terensko premoč. Po strelu Kakaja z roba kazenskega prostora je Dida žogo odbil, a le do Benzemaja, ki jo je z diagonalnim strelom poslal v mrežo.

Domači so izenačili po sporno dosojeni enajstmetrovki, potem ko je Pepe podajo Gianluce Zambrotte ustavil z ramo. Zanesljiv izvajalec z bele točke je bil Ronaldinho. Malo pozneje je nemški sodnik Felix Brych morda kompenziral svojo odločitev, saj je razveljavil zadetek Pata, ki naj bi predtem napravil prekršek nad Alvarom Arbeloo. Posnetek je pokazal, da ni bilo tako.

Če je imel v 1. polčasu premoč Real, je Milan v nadaljevanju vzpostavil ravnotežje, a si večjih priložnosti ni priigral. Na drugi strani je ob poskusu Raula sijajno posredoval Dida. Točka ohranja oba velikana v najboljšem položaju za osmino finala Lige prvakov, čeprav se je Marseille z visoko zmago nad Zürichom (6:1) približal le na točko zaostanka.

Bordeaux v osmini finala, Bayern upa na čudež
Bordeaux je poskrbel za hladen "tuš" na Allianz Areni v 37. minuti, ko je Yohan Gourcuff po podaji Wendela s prostega strela z glavo matiral Hansa Jörga Butta. Gourcuff je pobegnil Marku van Bommlu. Francoski prvaki so zmago potrdili v 90. minuti. Fernando je z dolgim predložkom poslal v protinapad Marouana Chamkakha, ki je ob nesporazumu Holgerja Badstuberja in vratarja Butta v slogu čeških mojstrov iz risanke 'A je to' zatresel prazno mrežo. Münchenčani so imeli sicer veliko terensko premoč (streli v okvir vrat 8:2), a to je slaba tolažba. Najbližje golu je bil Edson Braafheid, čigar poskus je v 3. minuti ustavila vratnica. Francoski prvaki so si zagotovili osmino finala Lige prvakov, Bavarce pa tja pelje le še čudež, saj za drugouvrščenim Juventusom, ki je zmagal v Tel Avivu (0:1), zaostajajo 4 točke, pri čemer v zadnjem krogu gostujejo še v Torinu.

Manchester se je izvlekel v podaljšku
Blizu presenečenju na Old Traffordu je bil moskovski CSKA, ki ga je z izjemnim golom z leve strani v vodstvo popeljal Alan Dzagojev. 19-letni napadalec je skoraj z mrtvega kota žogo poslal pod prečko (25.). Le štiri minute pozneje je iz bližine izenačil Michael Owen. A Moskovčani so kmalu znova povedli. Sijajno kombinacijo je končal Miloš Krasić, ki se je prikradel za hrbet domači obrambi. Gostje so po odmoru povišali vodstvo. Dzagojev je s prostega strela z leve strani poslal predložek na daljšo vratnico, kamor je vtekel Vasilij Berezucki in z glavo premagal Edvina van der Sarja. Rdeči vragi so v nadaljevanju neuspešno napadali vse do 84. minute, ko je znižala veteranska naveza Gary Neville-Paul Scholes. Prvi je podal s prostega strela, drugi pa je bil najvišji z glavo. Domači so točko, ki jih pelje v osmino finala, srečno osvojili v 92. minuti. Antonio Valencia je sprožil z okoli 20 metrov, pri čemer je žoga zadela Šenikova, izrazito spremenila smer in presenetila Igorja Akinfejeva.

Poleg Manchester Uniteda in Bordeauxa sta naprej tudi že Chelsea in Porto. Londončani so po dveh golih Didierja Drogbaja remizirali v Madridu (2:2), medtem ko je minimalno zmago (0:1) Portugalcem pri Apoelu zagotovil Falcao.