Kapetan Marco Reus je v 92. minuti priigral Borussii tri točke in razveselil trenerja Luciena Favreja. Foto: Reuters

Najboljši nemški ekipi sta poravnani na vrhu, Bavarci pa imajo zdaj že za sedem golov boljšo razliko v zadetkih, ki šteje v primeru istega števila točk po zadnjem krogu.

Veteran Salomon Kalou je v prvem polčasu dvakrat zatresel mrežo Borussie. Foto: Reuters

Kalou dvakrat poskrbel za vodstvo Herthe
Hertha je bila pred 74.660 gledalci na razprodanem olimpijskem stadionu izjemno motivirana in povedla je že v 4. minuti. Maximilian Mittelstädt je streljal z roba kazenskega prostora, na spolzkih tleh je žoga odskočila, Roman Bürki jo je slabo odbil in Salomon Kalou jo je iz bližine le še potisnil v mrežo.

Po četrt ure igre je Valentino Lazaro podal naravnost na nogo Thomasa Delaneyja, ki je prodrl v kazenski prostor, njegov strel pa je Kariom Rekik preusmeril v lastno mrežo. V 35. minuti je Julian Weigl igral z roko v kazenskem prostoru, Kalou pa je bil natančen z bele točke.

Hitri Sancho zrežiral preobrat
V drugem polčasu je Borussia prikazala pravi obraz. Dan Axel Zagadou je izenačil na 2:2 z glavo po predložku Jadona Sancha v prvi resni akciji nadaljevanja.

Joachim Löw si je derbi v Berlinu ogledal z nekdanjima selektorjema Jürgenom Klinsmannom in Bertijem Vogtsom. Foto: Reuters

Priložnosti na obeh straneh so se vrstile. Pet minut pred koncem je Torunarigha po dveh prekrških prejel dva rumena kartona. Borussia je silovito pritisnila z igralcem več. Delaney je v 88. minuti stresel prečko, v 92. minuti pa je po prodoru in natančni podaji Sancha desnico spretno podstavil Reus in poskrbel za veliko veselje rumeno-črnih.

Lewandowski v 3. minuti razblinil vse upe Mainza
V nedeljo je Bayern odgovoril silovito. Po izpadu iz Lige prvakov je zdaj glavni cilj dvojna krona. 6. aprila na Allianz Areno prihaja Borussia in obeta se veliki derbi za naslov.

Vsi načrti Mainza so splavali po vodi že v 3. minuti, ko je David Alaba z leve strani podal pred vrata, kjer je Robert Lewandowski z volejem poslal žogo ob bližnji vratnici v mrežo. Gostje so delovali kot razbita vojska. James Rodriguez je v 33. minuti z levico povišal na 2:0 po podaji Leona Goretzke. Šest minut pred odmorom je Kingsley Coman sijajno zaključil protinapad, z roba kazenskega prostora je zavrtinčil žogo v malo mrežico.

James je načrtoval vrnitev v Madrid, zdaj pa se je vrnil Zinedine Zidane in Kolumbijec bo morda ostal v Münchnu. Foto: Reuters

Hat-trick razigranega Jamesa
V drugem polčasu je James zadel še dvakrat. Kolumbijec je imel sanjski večer, potem ko so vse večja ugibanja, ali bo ostal v Münchnu. Želel se je vrniti v Madrid, a zdaj, ko je trener znova Zinedine Zidane, to ni več največja želja.

Prvenec najstnika Daviesa
Po uri igre je vstopil Alphonso Davies, ki je v 70. minuti najhitreje reagiral v veliki gneči pred vrati gostov. 18-letni Kanadčan se je veselil prvega zadetka v Bundesligi.

Kovač: Mainz seveda ni Liverpool
"Razočarani smo bili dva dni, zdaj pa gremo novim ciljem naproti. Tokrat smo res igrali dobro. Mainz seveda ni Liverpool. Do konca sezone sta še dva meseca in še vedno sta v igri dve lovoriki," je poudaril Kovač, ki je tudi na novinarski konferenci prejel kar nekaj neugodnih vprašanj, saj je poraz proti Liverpoolu še vedno glavna tema v bavarski prestolnici.

"Motiv je bil izjemen po izpadu iz Lige prvakov. Vse moči bomo usmerili v Bundesligo. Borussia je v soboto zmagala in odgovorili smo na izziv. Čaka nas zelo težka tekma v Freiburgu. Vsak gol šteje v boju za naslov pred derbijem 6. aprila," je poudaril Müller.

Schalke je prikazal precej boljšo igro na debiju Huuba Stevensa. Vseeno je ostal praznih rok. Foto: Reuters

Stevens debitiral s porazom
Schalke, ki se bori za obstanek, je po polomu v Manchestru v torek (0:7) zamenjal trenerja. 33-letni Domenico Tedesco je v prejšnji sezoni Schalke popeljal do drugega mesta, v tej sezoni pa modrim nikakor ni šlo po načrtih.

Klub zdaj začasno vodi Huub Stevens, ki je že dvakrat sedel na klopi knapov. 65-letni strateg je s Schalkejem osvojil Pokal Uefa maja 1997 in dva nemška pokala. Izbran je bil za trenerja stoletja v Gelsenkirchnu. Nizozemec je debitiral s porazom proti Leipzigu z 0:1. Timo Werner je po četrt ure izkoristil veliko zmedo v obrambi Schalkeja. Kevin Kampl je za rdeče bike igral vseh 90 minut.