Lani je Cheslea končal na skromnem 10. mestu s 50 točkami, letos pa je osvojil naslov že dve tekmi pred koncem. Foto: Reuters
Michy Batshuayi
Michy Batshuayi je le sedem minut po vstopu v igro dosegel edini zadetek na tekmi. Foto: Reuters
Antonio Conte
Antonio Conte je preporodil Chelsea po lanski zelo slabi sezoni. Italijan bi lahko v prvi sezoni na klopi modrih osvojil dvojno krono, saj se bo Chelsea 27. maja na Wembleyju v finalu Pokala FA srečal z mestnim tekmecem Arsenalom. Foto: Reuters
Conte se je znašel na rokah svojih izbrancev. Foto: Reuters

Ekipa s Stamford Bridgea si je zagotovila peti naslov v zadnjih 13 letih. Chelsea je bil angleški prvak skupno šestkrat, tudi v letih 1955, 2005, 2006, 2010 in 2015.

Antonio Conte je postal četrti trener, ki je osvojil Premier ligo v prvi sezoni. To je pred tem uspelo tudi Joseju Mourinhu v sezoni 2004/05, Carlu Ancelottiju v sezoni 2009/10 in Manuelu Pellegriniju v sezoni 2013/14.

Malo priložnosti v prvem polčasu
V prvem polčasu je imel najlepšo priložnost Cesc Fabregas v 33. minuti. Z roba kazenskega prostora je za las streljal mimo vrat.

Na začetku drugega dela je Chelsea silovito pritisnil. Victor Moses je nevarno zapretil, vendar je bil vratar Fraser Foster na pravem mestu. Najlepšo priložnost za gostitelje je imel Nacer Chadli, ki je po protinapadu streljal mimo vrat v 73. minuti.

Conte potegnil asa iz rokava
Conte je četrt ure pred koncem naredil dve menjavi. Vstopila sta Batshuayi in Willian, zelenico sta zapustila Pedro in Eden Hazard. Odločitev je padla sedem minut pred koncem, ko je Cesar Azpilicueta z desne strani poslal žogo pred vrata, kjer je Batshuayi s petih metrov potisnil žogo v mrežo.

West Bromwich, ki je bil celotno srečanje v podrejenem položaju (streli 7:24, v okvir vrat 2:5, koti 5:8, posest žoge 32:68 %), ni imel več pravega odgovora. Po petih minutah dodatka je sodnik Michael Oliver odpiskal konec tekme in veliko slavje gostov se je začelo. V središču je bil Conte, ki se je objemal z vsemi igralci in navijači.
Cahill že komaj čaka na podelitev pokala
"To je res poseben trenutek. Že pred tekmo smo se zavedali, da je to lahko prav poseben večer. Zelo težko je osvojiti Premier ligo. Res nam je uspelo že dve tekmi pred koncem, kar je izjemen dosežek. Trdo smo garali celotno sezono. Mislim, da smo bili res najboljši, čeprav je bil Tottenham vseskozi blizu. Samozavest je v garderobi vseskozi naraščala. Za ta večer garaš celotno kariero in vsi komaj čakamo naslednjo nedeljo na Stamford Bridgeu, ko bo na vrsti podelitev pokala," je bil navdušen branilec Gary Cahill.