Bafetimbi Gomis je vstopil v 74. minuti. Na zadnjih štirih tekmah Premier ligi je dosegel štiri gole. Foto: EPA
Lukasz Fabianski
Lukasz Fabianski se je izkazal proti nekdanjim soigralcem. Foto: EPA

V prvem polčasu ni bilo izrazitih priložnosti. V nadaljevanju so izbranci Arsena Wengerja močno pritisnili, vedno pa je bil na pravem mestu nekdanji vratar Arsenala Lukasz Fabianski. Najnevarnejša sta bila strela Santija Cazorle in Aarona Ramseyja. Kazen je prišla pet minute pred koncem, ko je z leve strani v kazenski prostor podal Jefferson Montero, rezervist Bafetimbi Gomis pa je z glavo matiral Davida Ospino. Vratar gostiteljev je žogo odbil, a je že prešla golovo črto. Sodnik Kevin Friend je pogledal na uro, ki je signalizirala, da je žoga prečkala golovo črto.
Swansea je prvič po sezoni 1981/82 dvakrat ugnal Arsenal. Novembra je bilo 2:1, odločil je prav tako Gomis.
Tako tekmo dobiš v 19 od 20 primerov
"Imeli smo res veliko smolo. Tako tekmo zmagaš 19-krat v 20 primerih. V drugem polčasu smo imeli veliko premoč, iz takega srečanja se je treba tudi nekaj naučiti. Swansea se je odlično branil. Na naši polovici so si verjetno izmenjali najmanj podaj izmed vseh naših tekmecev v letošnji sezoni," je pojasnil Wenger po drugem domačem porazu na stadionu Emirates v letošnji sezoni. Novembra so vse tri točke iz Londona odnesli rdeči vragi (1:2).

V nedeljo derbi na Old Traffordu
Arsenal, ki ima tekmo manj (20. maja se bo pomeril s Sunderlandom) ima na tretjem mestu tri točke zaostanka za Manchester Cityjem in dve točki prednosti pred Manchester Unitedom. V nedeljo ob 17.00 topničarji gostujejo na Old Traffordu.