Fabio Simplicio je bil junak na Olimpicu. Foto: EPA
Robin van Persie
Robin van Persie je potrdil zmago topničarjev. Foto: Reuters
Lionel Messi
Lionel Messi je dosegel edini gol za Barco, v drugem polčasu pa je zapravil enajstmetrovko. Foto: Reuters
Poraz za Barco ni bil usoden

Varovanci Claudia Ranierija (dobil je vse štiri rimske derbije odkar sedi na klopi Rome) so bili v Serie A boljši z 2:0. Takrat so obrakrat zadeli z bele točke. Tudi tokrat je sodnik Mauro Bergonzi v 53. minuti pokazal na najstrožjo kazen zaradi igranja Stephana Lichsteinerja z roko, Marco Borriello pa je vratarja Tommasa Bernija poslal v napačno smer. Hernanes je izenačil prav tako z enajstih metrov pet minut zatem. Juan je v kazenskem prostoru podrl Maura Zarateja. Za odločitev je poskrbel Fabio Simplicio v 77. minuti po lepem prodoru mimo branilca Stefana Raduja. Sijajno ga je zaposlil Jeremy Menez.
Roma se bo v četrtfinalu pomerila z Juventusom, ki je prejšnji teden ugnal Catanio z 2:0.
Isla izsilil podaljšek
Sampdoria je po streljanju enajstmetrovk ugnala Udinese s 7:6, po 90 miutaj je bilo 1:1, po podaljšku pa 2:2. Povedli so gostitelji. Federcio Macheda, ki je januarja prišel iz Manchester Uniteda, je v 32. minuti zadel z leve strani kazenskega prostora, z levico je žogo poslal pod prečko. Udinese je v zadnjih minutah rednega dela pritisnil. Po podaji Alexisa Sancheza je izenačil Mauricio Isla. Zalet je Udinese prenesel tudi v podaljšek, ko je Gökhan Inler podajo iz kota z glavo podaljšal do rezervista Germana Denisa. Sampdoria je v 99. minuti ostala le z desetimi, saj je bil izključen Daniele Dessena. V 108. minuti je Giampaolo Pazzini izenačil z bele točke.
Da Costa obranil dve enajstmetrovki
Pri streljanju enajstmetrovk je Reto Ziegler streljal prek vrat in Denis je imel v peti seriji priložnost, da Udinese popelje v četrtfinale. Vratar Sampdorie Junior da Costa je njegov strel obranil. V šesti seriji je odbil še strel Isle, nato Fernando Tissone pa je nato ukanil Emanuele Belardi.

Samirja Handanovića ni bilo v ekipi Udineseja, saj je v noči na sredo dobil sina Alena. Jan Koprivec je sedel na klopi.

Birsa ostal brez finala
V polfinalu francoskega ligaškega pokala je Auxerre doma izgubil z Marseillom z 0:2. V zadnji minuti prvega dela je Taye Taiwo podal do Brandaa, ki je bil natančen z glavo. Zmago je sredi drugega dela potrdil Andre Pierre Gignac, ki je bil v zadnjih mesecih na udaru ostrih kritik, saj ni prikazal iger, ki so ga krasile v Toulousu. Valter Birsa je za poražence odigral vseh 90 minut.

Marseille bo branil lovoriko zmagovalca ligaškega pokala na Stade de Francu proti Montpellierju.

Italijanski pokal, osmina finala:
SAMPDORIA - Udinese * 7:6 (2:2, 1:0)
Macheda 32., Pazzini 108./11-m; Isla 90., Denis 91.
RK: Dessena 99./Sampdoria
* - po streljanju 11-m
Koprivec je sedel na klopi, Handanoviča (oba Udinese) ni bilo v ekipi.

ROMA - Lazio 2:1 (0:0)
Borriello 53./11-m, Simplicio 77.; Hernanes 58./11-m

Roma: Julio Sergio, Riise, Mexes, Juan, Burdisso, Brighi, De Rossi, Simplicio, Greco (46./Menez), Borriello, Adriano (46./Vučinić).

Lazio: Berni, Lichtsteiner, Biava, Radu, Andre Dias, Brocchi (81./Bresciano), Ledesma, Gonzalez (86./Mauri), Hernanes, Zarate, Kozak (74./Floccari).

Miccoli 80./11-m
Iličić in Andželković sta igrala vso tekmo, Kurtić (vsi Palermo) do 64. minute, Jokić (Chievo) pa do 77. min. Bačinović (Palermo) je bil na klopi.

INTER - Genoa 3:2 (2:0)
Eto'o 15., 43., Mariga 59.; Kharja 54./11-m, Sculli 90.