David Villa in David Silva se veselita gola v 30. minuti. Foto: EPA
Didier Drogba
Didier Drogba je mojstrsko ukanil Santiaga Canizaresa. Foto: EPA
Paul Scholes
Nemški sodnik Herbert Fandel ni poznal milosti. Paulu Scholesu je pokazal še drugi rumeni karton in ga v 34. minuti poslal v slačilnico. Foto: Reuters
Rodrigo Taddei
Rodrigo Taddei je načel mrežo rdečih vragov. Foto: EPA
Wayne Rooney
Preblisk, na katerega je Wayne Rooney v Ligi prvakov čakal vse od sepetmebra 2004. Foto: Reuters
Marco Cassetti, Mirko Vučinić in Francesco Totti
Mirko Vučinić (v sredini) je le štiri minute po vstopu v igro poskrbel za navdušenje na Olimpicu. Foto: Reuters

Modri iz Londona so imeli v prvi četrtfinalni tekmi Lige prvakov v prve pol ure nekaj več od igre, v 10. minuti je Salomon Kalou z roba kazenskega prostora zatresel prečko. Stamford Bridge je obnemel v 30. minuti. David Silva je s pravim evrogolom z leve strani s 30 metrov matiral nemočnega vratarja Petra Cecha, ki je stal preveč zunaj vrat.

Drogba je pravi lisjak
Gostitelji so drugi polčas začeli zelo napadalno, kar se jim je obrestovalo v 53. minuti. Ashley Cole je s podajo prek polovice igrišča lepo našel Didierja Drogbaja, ki je z glavo poslal žogo prek Santiaga Canizaresa. Branilec Roberto Ayala je bil ob njem le statist.

Mourinho že začel psihološko vojno
"Mogoče večina misli, da so korak pred nami in da uživajo v tem izidu, toda če bi bil jaz na njihovem mestu, bi bil zelo previden," je psihološko vojno takoj po srečanju začel trener Angležev Jose Mourinho in dodal: "Če sodnik na povratni tekmi ne bo podlegel vzdušju na stadionu, ne vidim razloga, da ne bi dosegli ugoden izid."

Trener Valencie Enrique Sanchez Flores je bil seveda zadovoljen: "Dvoboj bo odločen na Mestalli, to pa je bil naš primaren cilj. Doma bomo igrali bolj napadalno kot nocoj."

Rdeči vragi ostali brez Scholesa
Roma je bila proti Manchester Unitedu v prvih minutah zelo nevarna iz prostih strelov. Za las je zgrešil Christian Chivu, nenatančen pa je bil tudi Francesco Totti. Paul Scholes si je v 26. minuti najprej prislužil rumen karton, potem pa je osem minut zatem podrl Tottija in si prislužil pot v slačilnico. Še pred odmorom je Alessandro Mancini ušel po levi strani in v sredini našel Rodriga Taddeija, ki je ukanil vratarja Edwina van der Sarja. Žoga se je dotaknila tudi branilca Wesa Browna.

Rooney zabil zlata vreden gol
V nadaljevanju so gostje vspostavili ravnotežje in zapretili prek Cristiana Ronalda. Po uri igre je po podaji Oleja Gunnarja Solskjärja z desne strani izid poravnal Wayne Rooney. Žogo si je sijajno zaustavil na prsih in jo neubranljivo poslal za hrbet vratarja Donija. To je bil njegov prvi gol v Ligi prvakov po septembru 2004.

Joker Vučinić odločil tekmo
Trener Rome Luciano Spalletti je namesto Christiana Wilhelmassona v igro poslal Mirka Vučinića in zadel v polno. Črnogorec je v 66. minuti zadel za 2:1, potem ko je v mrežo pospravil odbito žogo po strelu Mancinija. Vodstvo bi v 83. minuti lahko še povišal Totti, ki je spet le za nekaj centimetrov zgrešil cilj. Po koncu tekme so lahko bolj zadovoljni Angleži.

Poznale so se številne poškodbe
Trener Manchester Uniteda Alex Ferguson je imel številne težave v branilski vrsti. Na Olimpicu so manjkali Gary Neville, Patrice Evra, Mikael Silvestre in Nemanja Vidić, odsoten je tudi v zadnjih tednih razpoloženi Korejec Ji Sung Park.

"Ne smem se pritoževati zaradi izključitve. Izvlekli smo zelo dober izid, saj smo dosegli gol v gosteh, ki bi lahko bil odločilen," je bil zadovoljen Ferguson. To je bil prvi poraz rdečih vragov po 15 tekmah v vseh tekmovanjih. Nazadnje so izgubili 21. januarja proti Arsenalu v Premier ligi (1:2).

Trener Rome Luciano Spalleti je možnosti svoje ekipe ocenil kot polovične: "Mislim, da je 50:50. Zmaga je dober štart, toda kar šteje, je izid po 180 minutah. Igrali smo dobro, še posebej mi je všeč, da smo znali odgovoriti na izenačenje. Prejeti zadetek ni bil naša napaka, pač pa plod odlične akcije Manchestra."