Zlatan Ibrahimovic je zabil 12. gol v letošnjem italijanskem nogometnem prvenstvu. Foto: EPA
Ronaldo je bil zelo aktiven, vendar se med strelce tokrat ni vpisal. Prispeval pa je podajo za zadetek Massima Odda. Foto: EPA

Modro-črni so se morali za zmago precej potruditi. Livorno je v vodstvo v 29. minuti s prostega strela popeljal Cristiano Luccarelli, šest minut pozneje pa je izenačil Julio Cruz po podaji Zlatana Ibrahimovica.

Švedski napadalec je bil v glavni vlogi spet v 65. minuti, ko je odločil srečanje z zavitim udarcem s prostega strela. Kljub izključitvi Maicona v 82. minuti in trenerja Roberta Mancinija minuto pozneje zaradi burne reakcije je Inter brez težav zadržal vodstvo do konca.

Rimljani igrali z drugo postavo
Trener Rome Luciano Spaletti se je odločil, da bo pred tekmo Lige prvakov poti Lyonu spočil večino glavnih igralcev. Očitno so tudi Rimljani priznali, da je prednost Interja neulovljiva. Roma je izenačila izid šele v 85. minuti s prvim golom Šveda Christiana Wilhelmssona po januarskem prihodu iz Nantesa.

Milan zaostajal do 55. minute
Milan je z dvema zadetkoma Alberta Gilardina in v sodnikovem podaljšku še Clarenca Seedorfa s 3:1 premagal Chievo, ki je vodil do 55. minute.

Razpoloženi Rigano potopil Palermo
Palermo je proti Messini (2:0) doživel nov poraz, potem ko je dvakrat zadel napadalec Christian Rigano. Sicililjanci, ki jih čaka še težko delo v boju za Ligo prvakov, so na zadnjih osmih srečanjih zbrali le sedem točk.