Cristiano Ronaldo z Juventusovo maskoto po koncu tekme. Foto: EPA

Portugalec je mrežo zatresel v 26. minuti po imenitnem prodoru po levi strani z diagonalnim strelom v daljši kot. To je bil sploh njegov prvi gol v tem tekmovanju.

Na 2:0 je v 38. minuti povišal Rodrigo Bentancur po dvojni podaji z Douglasom Costo. Še pred koncem prvega polčasa je po predložku Coste z glavo za 3:0 zadel Leonardo Bonucci.

Roma je v drugem polčasu zaigrala bolje in znižala izid v 50. minuti. Po strelu Cengiza Ünderja je žogo ustavila prečka, a se je od vratarja Gianluigija Buffona nato odbila za golovo črto. 41-letnemu Buffonu so pripisali avtogol.

Stara dama se bo v polfinalu srečala z zmagovalcem dvoboja med Milanom in Torinom, ki bo v torek.

Lorenzo Insigne je odločil dvoboj Napoli - Lazio. Foto: EPA

Immobile zastreljal 11-metrovko
V četrtfinalu je izpadel tudi drugi klub iz Rima, branilec naslova Lazio. Napoli je bil boljši z 1:0 in nekoliko pozabil na krizo v Serie A, v kateri je izgubil trikrat zapored. Na drugi strani Lazio tam blesti, saj je nanizal 11 zaporednih zmag.

Edini zadetek je že v 2. minuti dosegel Lorenzo Insigne, ki je preigral svojega čuvaja in razveselil navijače z nizkim strelom z leve strani.

Najboljši strelec italijanskega prvenstva Ciro Immobile (23 zadetkov) je v 10. minuti zastreljal 11-metrovko, saj mu je spodrsnilo, žoga pa je zletela mimo vrat.

V drugem polčasu se je na obeh straneh po dvakrat stresel okvir vrat, Laziu pa so dva gola razveljavili.