Cristiano Ronaldo na evropskem prvenstvu v Nemčiji na petih tekmah ni zatresel mreže, zato se je še toliko bolj razveselil gola v 34. minuti. Foto: EPA

Na stadionu Luz v Lizboni so Portugalci povedli že v 7. minuti, ko je Diogo Dalot z levico poslal žogo med nogama Dominika Livakovića v mrežo. Podajalec je bil Bruno Fernandes.

Ronaldo je veliki trenutek dočakal v 34. minuti, ko je z desno nogo potisnil žogo v mrežo iz bližine po predložku Nuna Mendesa z leve strani. 39-letnemu kapetanu izbrane vrste je pošteno odleglo, saj na evropskem prvenstvu v Nemčiji ni dosegel nobenega gola.

900. zadetek v karieri je dočakal, ko je videosodnik potrdil, da ni bilo prepovedanega položaja. Na 213 reprezentančnih tekmah je dosegel 131 zadetkov. Nihče drug v zgodovini ni zbral toliko golov in toliko reprezentančnih nastopov. Že pred tekmo pa je dejal, da še ni rekel zadnje besede v reprezentančnem dresu.

Hrvati so znižali štiri minute pred odmorom, Diogo Dalot je po nesrečnem odboju žogo poslal v lastno mrežo.

V drugem polčasu so bili Hrvati nevarnejši. Izenačenje je v zaključku viselo v zraku. Igor Matanović in Andrej Kramarić nista bila natančna.

Nicola Zalewski je zagotovil Poljakom tri točke v 97. minuti. Foto: EPA

Zalewski v 97. minuti odločil na Hampden Parku
V isti skupini je Škotska izgubila proti Poljski z 2:3. Odločilni zadetek na Hampden Parku v Glasgowu je dosegel vezist Rome Nicola Zalewski z enajstih metrov v 97. minuti.

Danci v zadnjih minutah strli Švico
Danska je z goloma Patricka Dorguja (82.) in Pierra-Emila Höjbjerga v sodnikovem dodatku z 2:0 ugnala Švico, pri kateri sta rdeča kartona dobila Nico Elvedi (50.) in Granit Xhaka (87).

Brez zadetkov v Beogradu
Pomlajena reprezentanca Srbije je v Beogradu iztržila remi z evropskimi prvaki Španci. Po devetih zaporednih zmagah Špancem ni uspelo osvojiti treh točk na stadionu Rajka Mitića.

Najlepšo priložnost na tekmi so imeli Srbi. V 34. minuti je Andija Živković v kazenskem prostoru našel popolnoma osamljenega Luko Jovića, ki je z desno nogo streljal mimo vrat.

Zgodovinska zmaga San Marina
San Marino je v skupini D1 premagal Lihtenštajn z 1:0, nogometni palček je s tem dosegel svojo prvo tekmovalno zmago nasploh in prvo zmago po več kot 20 letih. Edini zadetek v Serravalleju je dosegel napadalec Nicko Sensoli v 57. minuti.

Tudi edino zmago do današnjega večera je San Marino dosegel proti Lihtenštajnu z 1:0, 28. aprila 2004 se je veselil uspeha na prijateljski tekmi.