Cristiano Ronaldo je zadel tudi na osmi tekmi v letu 2020, pri čemer je v vseh tekmovanjih za Juventus prispeval kar 12 golov. Foto: Reuters

Milan je bil pred prvo zmago nad Juventusom po decembru 2016, a s samo desetimi igralci ni uspel zadržati minimalne prednosti, saj je Juventus prišel do enajstmetrovke, o kateri bodo v Italiji govorili še dneve, če ne tedne do povratne tekme polfinala Coppe Italia.

Rossoneri bodo sanjali sodnika Valerija
V zadnji minuti rednega dela je Cristiano Ronaldo poskušal s škarjicami, pri čemer je žoga v nadlaht zadela Davideja Calabrio. A branilec Milana je pri tem kazal Portugalcu hrbet, saj je bil obrnjen proti lastnemu golu. Sodnik Paolo Valeri, ki je v 71. minuti zaradi drugega rumenega kartona že izključil Milanovega branilca Thea Hernandeza, je pokazal na belo točko. Z 11 m je bil Ronaldo neusmiljen, izenačil in nadaljeval svoj strelski niz v letu 2020.

Zlatan Ibrahimović in Cristiano Ronaldo sta se na igrišču zoperstavila prvič po petih letih. Leta 2015 sta se v dresih PSG-ja in Reala Madrida pomerila v Ligi prvakov. Foto: AP

Rebić kot edini našel pot mimo Buffona
Milan je prevladoval večino tekme, razmerje strelov v okvir vrat je bilo kar 11:4 za rdečo-črne, ki so v prvo ime pokalnega derbija spremenili legendarnega vratarja Gigija Buffona. Gostitelji prve tekme so do vodstva prišli po uri igre, ko je visok predložek Samuja Castileja z desne strani preletel Zlatana Ibrahimovića, zato pa je Ante Rebić s strelom ob vratnici le matiral razpoloženega Buffona.

Prisilni počitek Ibre zaradi kartona izpred desetletja
Na povratni tekmi čez tri tedne čaka Milan težko delo, saj bo zaradi kartonov zaigrali kar brez treh ključnih mož: izključenega Hernandeza, Castileja in Ibrahimovića, ki sta si izpolnila kvoto rumenih kartonov. Švedski veteran bo moral počivati, ker se mu je upošteval še rumeni karton iz sezone italijanskega pokala 2010/11!

Vsaj ni bilo 10 medsebojnega zaporednega poraza
"Pomembno, da smo dosegli gol v gosteh, a kot ekipa ne moremo biti zadovolji, da je Milan povedel in smo ogrozili tekmo. Tekmujemo na treh frontah, a zagotovo se moramo izboljšati,"
je bil po srečnem remiju samokritičen steber Juventusove obrambe Leonardo Bonucci.

Do polfinalnega dvoboja so belo-črni medsebojno dobili kar 18 od 20 dvobojev, z remijem pa so rdeče-črni vsaj prekinili niz 9 zaporednih porazov proti zasedbi iz Torina.